”A house for the mouse” #rhymetime

#rhymetime – tym hasztagiem opisuję w swoich mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube oraz TikTok) krótkie, proste, rymowanki zabawy. Moim zamysłem jest regularne dostarczanie Tobie zabaw językowych, których śmiało możecie używać w codzienności, bez przygotowania i konieczności zapamiętywanie długich wierszy. Dziś śpiewana rymowanka, dzięki której w prosty sposób można zapamiętać znaczenie słów opisujących dom  #rhymetime 

A house for the mouse

Gdzie mieszka myszka, która tydzień temu ukrywała się za uszkiem dziecka? Jeśli nie znasz poprzedniej rymowanki, koniecznie sprawdź tutaj. Dziś kolejna śpiewana rymowanka, którą można bawić się także z pokazywaniem.
Tym razem w prosty sposób opisujemy domek myszki. Oto słowa: 

“A roof, 

A wall, 

A window 

and a door. 

This is a house, 

A house for the little mouse”

Poszczególne wyrazy możemy pokazać dłońmi, albo wskazywać na części ciała dziecka.
Jak w filmiku.
Śpiewajcie, pokazujcie, śmiejcie się, bądźcie razem i przy okazji poznawajcie angielski! 

https://www.facebook.com/bilikidpl/posts/2940952882849224

Dlaczego takie, z pozoru błahe zabawy są ważne?
Pokazują, że język to nie tylko formalna nauka, że jest to także sposób na zabawę,

Właśnie przez zabawę dzieci najszybciej uczą się nowych umiejętności!

Zabawy, w których rodzic jest blisko z dzieckiem, mają duży ładunek emocjonalny, jeśli w nich używamy języka angielskiego, to pokazujemy, że w tym języku także możemy wyrażać emocje!

Tą zabawą otwieram cykl wpisów #rhymetime, w których będę regularnie przedstawiała Ci jedną  krótką zabawę – rymowankę, którą każdy może zrobić z dzieckiem. Żeby ich nie przegapić, warto zaglądać na moje media społecznościowe, a nawet ustawić sobie tam powiadomienia o publikacjach. 

W książce „Jak nauczyć dziecko angielskiego?”, której przedsprzedaż trwa do 15 kwietnia, a premiera będzie w Dzień Matki 26 maja ❤️, rymowankom poświęcam cały rozdział. Zapraszam Cię do zakupu!

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep z produktami cyfrowymi i zdecydujesz się na zakup. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Pozdrawiam,

Paulina

Udostępnij post