Cykl krótkich rymowanek do zabawy i nauki #rhymetime

#rhymetime – tym hasztagiem opisuję w swoich mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube oraz TikTok) krótkie, proste, rymowane zabawy. Moim zamysłem jest regularne dostarczanie Tobie zabaw językowych, których śmiało możecie używać w codzienności, bez przygotowania i konieczności zapamiętywania długich wierszy. Zaczynamy od rymowanki – łaskotanki, czyli zabawy, w której za pomocą krótkiego rymu, łaskoczemy dziecko doprowadzając je do śmiechu, ale także do odpowiadania nam po angielsku. 

#rhymetime 

Gdzie ukryła się myszka? Za uchem, pod paszką, między paluszkami, a może pod kolanem. Mogła też wskoczyć do kieszeni!
Ta prosta zabawa wymaga odpowiedzi dziecka. To świetny sposób na nazywanie różnych części ciała, a zwłaszcza tych nieoczywistych, których nie ma w znanej powszechnie piosence “Head, shoulders, knees and toes”. Myszka może schować się w przeróżnych zakamarkach ciała, a nawet w częściach ubrań, wszystkie te kryjówki próbujemy oczywiście nazywać po angielsku. 

Oto słowa: 

“Little mouse, little mouse

Where are you in baby’s house?”

@bilikidpl

Prosta zabawa paluszkowa z dzieckiem #littlemouse #zabawa #dziecko #synek #mamaisyn #playtime #lovehim #mylittleboy #myson #mamusia #blogerka #baby

♬ Arcade – Duncan Laurence ft. FLETCHER

Łaskoczcie się, śmiejcie się, bądźcie razem i przy okazji poznawajcie angielski

*to nie tylko dla maluchów! zamiast “baby’s” możesz użyć imienia dziecka 

Dlaczego takie, z pozoru błahe zabawy są ważne?
Pokazują, że język to nie tylko formalna nauka, że jest to także sposób na zabawę,

Właśnie przez zabawę dzieci najszybciej uczą się nowych umiejętności!

Zabawy, w których rodzic jest blisko z dzieckiem, mają duży ładunek emocjonalny, jeśli w nich używamy języka angielskiego, to pokazujemy, że w tym języku także możemy wyrażać emocje!

Tą zabawą otwieram cykl wpisów #rhymetime, w których będę regularnie przedstawiała Ci jedną  krótką zabawę – rymowankę, którą każdy może zrobić z dzieckiem. Żeby ich nie przegapić, ustaw sobie powiadomienia o moich nowych publikacjach. 

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Pozdrawiam,

Paulina

Udostępnij post