O nas

Ta zakładka nazywa się „O NAS”, bo sama nigdy nie stworzyłabym tego bloga! To ja jestem jego twarzą i to moje hobby dało mu początek, ale to mój mąż Filip dba o to, żeby korzystanie z Bilikid było dla Ciebie łatwe, przyjemne i dobre jakościowo! Jesteśmy małżeństwem, przyjaciółmi, rodzicami i współtwórcami Bilikid. Chcesz nas poznać bliżej, zapraszam. Zacznę od siebie!

Paulina Tarachowicz

Od narodzin moich synów mówiłam do nich po polsku i po angielsku. Żyjemy w Polsce, nie mamy native speakerów w rodzinie. Jestem nauczycielką, propagatorką wczesnej edukacji językowej i dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Napisałam i wraz z mężem wydałam unikatową książkę “Jak nauczyć dziecko angielskiego?”, której pierwszy nakład sprzedał się w całości, a książka zyskała same pozytywne opinie. Jestem absolwentką pedagogiki z językiem angielskim na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie, oprócz tworzenia swojej marki, pracuję jako nauczycielka IB w szkole międzynarodowej, gdzie na co dzień kreatywnie rozwijam dzieci w różnych kontynentów zgodnie z założeniami Primary Years Programme. Założyłam Bilikid, najpopularniejszy polski blog doradzający rodzicom, opiekunom i nauczycielom, jak wspierać dziecko w nauce języka obcego w domu i w codziennej, naturalnej komunikacji. Pod marką Bilikid prowadzę również kanały społecznościowe, organizuję szkolenia dla rodziców i nauczycieli oraz anglojęzyczne spotkania dla dzieci. 

Prywatnie zostałam dotkliwie doświadczona przez los, niestrudzenie towarzyszyłam w chorobie nowotworowej i odchodzeniu swojemu Synkowi. Po tych doświadczeniach, wraz z mężem założyłam Fundację Panda Team im. Michałka Tarachowicza, która wspiera rodziny onkologiczne. 

Wiem, że jestem nieprzeciętnie silną i zdeterminowaną kobietą o gołębim sercu i wielkim zamiłowaniu do swojej pasji tworzenia Bilikid.

Filip Tarachowicz

Filip Tarachowicz

Jestem mężem Pauliny, jej prawą ręką i przyjacielem. Wspólnie z Nią prowadzę bloga Bilikid, na którym właśnie jesteś :). Z racji wykonywanego zawodu oraz zainteresowań, zajmuję się kwestiami technicznymi na blogu, marketingiem, PRem oraz social mediami. To ja odpowiadam za sklep Bilikid i obsługuję sprzedaż.

Wspólnie z Paulinką tworzę strategię rozwoju Bilikid.pl, starając się, aby było to miejsce dla Was przyjazne, pomocne i motywujące. Marzę, aby nasz blog pomagał Wam w codziennej nauce dzieci angielskiego, tak jak mi pomaga. Przyznam, że ja nie do końca byłem przekonany do tego „pomysłu”. Znam język angielski w stopniu komunikatywnym, jednak nie rozważałem opcji przekazywania tego języka swojemu dziecku. Przecież ja nie jestem nauczycielem! Byłem w błędzie! Otóż jestem! I Ty też jesteś najlepszym nauczycielem swojego dziecka. I właśnie to jest taka moja mała misja z jaką prowadzę tego bloga. Chciałbym, aby osoby, takie jak ja, które nie czują się na siłach, aby przekazać dziecku obcy język, uwierzyły w siebie i swoje możliwości! Mało tego, chcę zachęcić osoby, które nie znają angielskiego do wspólnej nauki razem z dziećmi. Będę starał się, aby ten blog był Waszym ulubionym miejscem w Internecie ;). Zachęcam Was do kontaktu z nami, będzie nam miło Was poznać.

Sprawczość i możliwość zmieniania świata na lepsze są moją motywacją. Dlatego, po odejściu Michałka założyłem Fundację Panda Team im. Michałka Tarachowicza i obecnie również zajmuję się jej prowadzeniem. Dbamy o potrzeby tych, którzy mierzą się z chorobą nowotworową swoich bliskich, by mogli dać im siłę do walki.. Zarządzam fundacją, nadaję jej kierunek, wspieram rodziny onkologiczne, osoby w żałobie, jestem dla nich wsparciem – emocjonalnym i logistycznym. Obsługuję media społecznościowe fundacji – Facebook, Instagram, Tik Tok, LinkedIn, dbam o kontakt z mediami, z darczyńcami. Realizuję podcast fundacyjny “Panda ma głos” dając głos tym, którzy na co dzień tego głosu nie mają.

Jestem osobą, która nie umie usiedzieć w miejscu. Doświadczyłem ekstremalnie trudnej sytuacji, ale powstałem i idę dalej tworząc z moją żoną Bilikid.pl.