fbpx

KSIĄŻKA

Jak nauczyć dziecko angielskiego?

Paulina Tarachowicz

PREMIERA - 26 maja 2021

mockup z cieniem

KSIĄŻKA

Jak nauczyć dziecko angielskiego?

Paulina Tarachowicz

mockup z cieniem

PREMIERA 26 maja 2021

O książce

O książce

Pierwsza książka o wczesnym nauczaniu języka angielskiego oraz dwujęzyczności zamierzonej na polskim rynku. Jak nauczyć dziecko angielskiego, jeśli sami nie mówimy biegle w tym języku? Czy to prawda, że dziecko uczy się już w brzuchu matki? Skąd czerpać inspiracje do zajęć? Jak nauczyć dziecko angielskiego? to wyjątkowe kompendium wiedzy teoretycznej oraz praktycznych pomysłów i wskazówek na to, jak przekazywać język obcy w domu, żłobku, przedszkolu czy szkole. Paulina Tarachowicz z pasją, zaangażowaniem i niespożytą energią opisuje, w jaki sposób najmłodsi uczą się języków, na co zwrócić uwagę przy wyborze anglojęzycznych książek i bajek dla dzieci, a także dlaczego rodzice i nauczyciele powinni ze sobą współpracować. 

Dzięki tej książce przekonasz się, że najlepszy moment na wprowadzanie dziecku języka angielskiego jest właśnie teraz!

Zamów dziś i zyskaj:

Zamów dziś i zyskaj:

👉 dostęp do grupy na Facebooku dla Ambasadorów Bilikid

👉 pierwszeństwo w dostępie do fragmentów książki

👉 autograf ode mnie – Pauliny 🙂

👉 zakładkę do Twojej książki zaprojektowaną przez nas

👉 towarzyszenie nam w przygodzie z selfpublishingiem

Nigdzie nie znajdziesz treści o tej tematyce zebranych w jednym miejscu!

Sami wydajemy naszą książkę!

Zamów dziś!

Sami wydajemy naszą książkę!

Zamów dziś!

Dla kogo jest ta książka?

Dla kogo jest ta książka?

dla obecnych i przyszłych rodziców

dla nauczycieli i lektorów

dla opiekunów w żłobku

dla studentów pedagogiki, anglistyki itp.

dla babć i dziadków

dla niań

dla edukacji domowej

dla wszystkich osób pracujących z dziećmi

Co będzie w naszej książce?

Co będzie w naszej książce?

👉 porządna dawka niezbędnej wiedzy o wprowadzaniu języka innego niż ojczysty, poparta przykładami w bardzo przystępnej, łatwej do zapamiętania formi

👉praktyczne pomysły i wskazówki “know how” mamy – nauczycielki w międzynarodowej, anglojęzycznej szkole i przedszkolu z programem IB. Dzięki nim dowiesz się, jak przekazywać języki w domu, w żłobku, przedszkolu i szkole.

👉  motywacja do różnorodnych działań językowych i wykorzystania potencjału, możliwości i entuzjazmu dzieci

👉 bez względu na to, jak znasz język obcy, dowiesz się, jak zorganizować aktywności językowe z dziećmi

👉 inspiracje, pomysły, porady dotyczące wczesnego nabywania języków w formie zabawy i codziennych sytuacji, dostosowane do polskich realiów

👉 przykłady z codziennego życia obserwatorów Bilikid, których nie ma w żadnym innym poradniku

👉 specjalne miejsca na Twoje notatki, przemyślenia

👉 notatki graficzne ułatwiające zapamiętanie treści, takie jak ta:

Decydując się na rozpoczęcie przygody małego dziecka z językami obcymi, wiążemy z nią pewne nadzieje. Jako zaangażowani rodzice czy pełni pomysłów, entuzjazmu i werwy nauczyciele czekamy na efekty. Czasem nawet chcemy, żeby nasz potomek albo podopieczny zabłysnął w towarzystwie i pochwalił się płynną angielszczyzną. Tymczasem w pracy z maluchami efekt nauki jest mniej ważny niż nastawienie do niej. Dziecko musi dobrze poczuć się w otoczeniu dźwięków przekazywanego języka, jakby miało rozsiąść się w ulubionym fotelu! Fundament zbudowany z pozytywnych emocji, radości i dobrych skojarzeń z językiem jest gwarancją powodzenia w dalszej, często bardziej formalnej nauce.

Paulina Tarachowicz, "Jak nauczyć dziecko angielskiego?"

Spis treści

Spis treści

Wstęp

We wstępie wprowadzam Cię w mój świat, w którym motorem napędowym do działania jest oczywiście rodzina— mój mąż i dzieciaki, ale przede wszystkim wielka pasja, jaką jest nauczanie dzieci języka obcego przez zabawę i pozytywne emocje. Opowiadam Ci trochę o moich doświadczeniach zawodowych i prywatnych związanych z przekazywaniem języka angielskiego dzieciom. Dowiadujesz się, skąd wziął się Bilikid i jak powstają treści, które promuję za pośrednictwem tej marki. 

Żeby upewnić się, że rozumiesz co mam na myśli, zatrzymuję się na chwilę nad zwrotami używanymi w tej książce. Wyjaśniam Ci, co rozumiem przez pojęcia, które będą się w niej pojawiały wielokrotnie. 

Opisuję także kontekst, w jakim moje słowa mają pokrycie w praktyce, czyli będzie kilka zdań o realiach życia polskich rodzin.

I Teoria

W części teoretycznej znajdziesz cztery rozdziały, podzielone tematycznie na dodatkowe podrozdziały. W zapamiętaniu przeczytanych treści pomogą Ci notatki wizualne, tzw. sketchnotki oraz nasze zdjęcia.  Przygotowałam także specjalne miejsce na Twoje notatki.

1. Wczesna nauka języka innego niż ojczysty

Tu udzielam odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto rozpoczynać naukę drugiego języka od najmłodszych lat. Co sprawia, że dzieci tak szybko i łatwo nabywają języki? Dowiesz się także, jakie cechy charakterystyczne dla wieku dziecięcego w znacznym stopniu wpływają na sposób przekazywania im nowych umiejętności. Piszę również o najlepszych metodach pracy i nauki z małymi dziećmi oraz o tym, co jest najistotniejsze w przekazywaniu im języka obcego. 

2. Dwujęzyczny – czyli właściwie jaki?

Tu udzielam odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto rozpoczynać naukę drugiego języka od najmłodszych lat. Co sprawia, że dzieci tak szybko i łatwo nabywają języki? Dowiesz się także, jakie cechy charakterystyczne dla wieku dziecięcego w znacznym stopniu wpływają na sposób przekazywania im nowych umiejętności. Piszę również o najlepszych metodach pracy i nauki z małymi dziećmi oraz o tym, co jest najistotniejsze w przekazywaniu im języka obcego. 

3. Mity i obawy

Tu zaprezentuję Ci najpopularniejsze mity dotyczące wprowadzania dziecku języków obcych od urodzenia. Przedstawiam sceptyczne komentarze, obawy rodziców i nauczycieli oraz nieprawdziwe, a powszechnie głoszone poglądy. Odpowiadam na pytanie o najlepszy moment na wprowadzenie u dziecka języka innego niż ojczysty, a także o to, kiedy jest już na to za późno. Poruszam temat minimalnej ekspozycji dziecka na język oraz piszę kilka słów o problemach logopedycznych. Odpowiadam także na obawy o niedostateczną znajomość drugiego języka u dorosłego i strach przed przekazywaniem dziecku błędnych wzorców. Radzę, co robić, kiedy dorosłym brakuje słów w języku obcym. 

4. Rodzic i nauczyciel – łączyć czy rozdzielać te role?

Tu zatrzymuję się na chwilę nad rolą rodzica i nauczyciela. Staram się pokazać, że te dwie role można połączyć, ale podsuwam też alternatywę dla tych, którym się to nie udaje. Przedstawiam najważniejsze zasady pracy z własnym dzieckiem oraz pomysły na współpracę rodziców i nauczycieli. Zachęcam do grania w jednej drużynie!

II Praktyka

Jako że jestem praktykiem nauczania dzieci w domu, w przedszkolu oraz szkole, to w części praktycznej znajdziesz aż sześć rozdziałów! Przygotowałam także specjalne miejsce na Twoje notatki.

1. Organizujemy przestrzeń przyjazną nauce języka

Dowiesz się, jak się zmotywować i metodą małych kroków wprowadzać angielski w codzienność w domu, w grupie przedszkolnej oraz w klasie. Poznasz uniwersalne sposoby, które łatwo dostosujesz do potrzeb Twoich dzieci i uczniów. Doradzam, jak zachęcać i motywować dzieci do nauki i używania angielskiego na co dzień. Na końcu tego rozdziału daję Ci dobrą radę dotyczącą poprawiania błędów dzieci, która jest jednocześnie skuteczną metodą nauki. 

2. Śpiewamy po angielsku

W tym rozdziale opiszę Ci nasze ulubione angielskie piosenki, które sprawdzają się zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole. Podpowiadam także, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania angielskich piosenek w internetowym gąszczu materiałów dla dzieci.

3. Rymujemy po angielsku

Tu zebrałam krótkie i łatwe do zapamiętania rymowanki, których można używać w codziennych sytuacjach. Podaję też kilka tzw. zabaw paluszkowych, „łaskotanek” oraz zabaw włączających ruch całego ciała. Wiele z propozycji z tego zbioru działa bardzo motywująco i dyscyplinująco na dzieci. Sprawdzają się zarówno w domu, jak i w grupach przedszkolnych i szkolnych, jako wyciszające i skupiające uwagę.

4. Czytamy angielskie książki

Z rozdziału czwartego dowiesz się, jak rozbudzić w dziecku miłość do książek oraz jak czytać angielskie książeczki, żeby służyły nam jako ogromne wsparcie w przekazywaniu języka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze książek dla dzieci oraz od czego zacząć kompletowanie anglojęzycznej biblioteczki. Zdradzam Ci również, które tytuły szczególnie spodobają się dzieciom. 

5. Oglądamy angielskie bajki

Ten rozdział poświęciłam bajkom w języku angielskim. Podpowiadam, jakie bajki oglądać z dzieckiem, żeby były pomocne w przekazywaniu języka obcego, a przy tym atrakcyjne i rozrywkowe. Wspominam także, ile czasu dzieci powinny spędzić przed ekranem i co na ten temat mówią specjaliści. 

6. Bawimy się po angielsku

W rozdziale szóstym znajdziesz propozycje angielskich zabaw, które nie wymagają kupowania dodatkowych, specjalnych pomocy. Podsuwam pomysły na zabawy DIY, które nie tylko pobudzają kreatywność, lecz także są doskonałą okazją do mówienia po angielsku. Poruszam temat storytellingu i anglojęzycznych teatrzyków, a także zabawek interaktywnych. Na koniec wyjaśniam Ci, czym tak właściwie są „playdates” i dlaczego warto brać w nich udział. 

III Życie

Ten rozdział ciągle jeszcze powstaje! Dzieje się to dzięki Waszemu udziałowi w tworzeniu tej książki. Pojawią się w nim historie rodzin, takich jak Twoja! Przeczytasz wywiady z osobami ze społeczności Bilikid. Znajdziesz tutaj opowieści domowe i przedszkolne, a także wątki wprowadzania języka angielskiego dzieciom z trudnościami rozwojowymi oraz logopedycznymi. Poznasz rodziców takich jak Ty i zainspirujesz się ich historiami.  

Dzięki naszej książce:

Dzięki naszej książce:

👍 zdobędziesz wiedzę i praktyczne rozwiązania, które stosuje na co dzień w domu i w pracy Paulina – mama i nauczycielka

👍 odkryjesz nauczycielskie lifehacki, które sprawdzą się w pracy z dziećmi w placówkach edukacyjnych oraz w domowym zaciszu

👍 poznasz konkretne i proste w realizacji pomysły na językowe zabawy z dziećmi

👍 zmotywujesz się do organizowania najmłodszym nauki żywego języka w zabawie i codziennych sytuacjach

Zamawiając teraz dołączysz do grupy Ambasadorów Bilikid

O autorce:

O autorce:

Paulina Tarachowicz

Urodzona w 1987 roku w Starachowicach. Mieszka w Poznaniu. Mama, pedagożka, nauczycielka, propagatorka wczesnej edukacji językowej i dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Absolwentka pedagogiki z językiem angielskim na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wykształcenia i zamiłowania nauczycielka, obecnie pracuje jako Library Teacher, ucząc literatury dziecięcej i czytania w międzynarodowej anglojęzycznej szkole podstawowej i przedszkolu. Założycielka Bilikid, najpopularniejszego polskiego bloga doradzającego rodzicom, opiekunom, wychowawcom i nauczycielom, jak wspierać dziecko w nauce języka obcego w domu i w codziennej, naturalnej komunikacji. Pod marką Bilikid prowadzi również kanały społecznościowe, organizuje szkolenia dla rodziców i nauczycieli oraz anglojęzyczne spotkania dla dzieci. Autorka publikacji i wystąpień o tematyce nabywania języka angielskiego przez dzieci. 

W PAKIETACH TANIEJ

ZAMÓW TERAZ

W PAKIETACH TANIEJ

KSIĄŻKA

49
 • Książka tradycyjna (format B5, oprawa miękka)
 • Podpis Pauliny w książce
 • Dostęp do grupy Ambasadorów Bilikid
 • Zakładka do Twojej książki zaprojektowana przez Paulinę i Filipa
 • Rabat -20% na kurs online "Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?"

KSIĄŻKA + EBOOK + AUDIOBOOK

ZŁ147
99
 • Książka tradycyjna
  (format B5, oprawa miękka)
 • Ebook
 • Audiobook czytany przez Paulinę
 • Podpis Pauliny w książce
 • Dostęp do grupy Ambasadorów Bilikid
 • Zakładka do Twojej książki zaprojektowana przez Paulinę i Filipa
 • Rabat -20% na kurs online "Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?"
POLECAMY

KSIĄŻKA + AUDIOBOOK

ZŁ98
79
 • Książka tradycyjna
  (format B5, oprawa miękka)
 • Audiobook czytany przez Paulinę
 • Podpis Pauliny w książce
 • Dostęp do grupy Ambasadorów Bilikid
 • Zakładka do Twojej książki zaprojektowana przez Paulinę i Filipa
 • Rabat -20% na kurs online "Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?"

Dostępne również inne warianty:

Premiera książki będzie 26 maja. Książki będziemy wysyłać według kolejności składanych zamówień. O możliwości pobrania ebooka i audiobooka powiadomimy e-mailowo. Pliki będzie można pobrać logując się na swoje konto na stronie bilikid.pl

Podane ceny zawierają podatek VAT 5%.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Premiera książki będzie 26 maja 2021. Kupując teraz zyskujesz: 
👉 dostęp do grupy na Facebooku Ambasadorów Bilikid
👉 pierwszeństwo w dostępie do fragmentów książki
👉 autograf ode mnie – Pauliny 🙂
👉 zakładkę do Twojej książki zaprojektowaną przez nas
👉 rabat -20% na kurs online „Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?”
👉 towarzyszenie nam w przygodzie z selfpublishingiem

👉dla RODZICÓW, dla których ważne jest, aby ich dzieci znały język angielski
👉dla PRZYSZŁYCH RODZICÓW, którzy przygodę z językiem obcym chcą zacząć już w okresie prenatalnym (badania pokazują, że to ma sens!)
👉dla NAUCZYCIELI i OPIEKUNÓW - w szkołach, przedszkolach, żłobkach, również tych, którzy nie uczą języka angielskiego, a po prostu chcą wplatać angielski w codzienności swoich uczniów i podopiecznych
👉dla LEKTORÓW, którzy chcą zaczerpnąć nowych inspiracji
👉dla STUDENTÓW pedagogiki i anglistyki, bo z doświadczenia wiem, że najlepiej uczyć się od praktyków, takich jak ja 
👉dla EDUKACJI DOMOWEJ, gdy to Ty jesteś nauczycielem swojego dziecka
👉dla BABĆ i DZIADKÓW, zarówno tych, którzy chcą przekazywać angielski swoim wnuczętom, jak i tych bardziej sceptycznych i nierozumiejących tej idei (może argumenty z książki ich przekonają;)
👉dla NIAŃ, które do swojej oferty chcą dołożyć dwujęzyczne wychowanie dzieci
👉dla WSZYSTKICH osób, które pracują z dziećmi - nic dodać, nic ująć. Jeżeli masz styczność z dziećmi, chcesz wychować ich na świadomych obywateli tego świata oraz ułatwić im start - ta książka jest dla Ciebie!

Książkę wydajemy SAMI, dlatego zapraszamy Cię do śledzenia naszej przygody z selfpublishingiem 😍

Premiera książki zaplanowana jest na 26 maja 2021, czyli Dzień Matki ❤️. W okolicach tego terminu będzie ona wysyłana. O terminie dostawy powiadomimy na 2 tygodnie przed wysyłką. Książki będziemy wysyłać według kolejności składanych zamówień. 

Jak w przypadku książki drukowanej, premiera pozostałych jej wersji jest planowana na 26 maja :).

Jasne. Podane ceny zawierają podatek VAT 5% (poza przesyłką, która zawiera 23%). Aby otrzymać fakturę, proszę zaznaczyć taką możliwość przy składaniu zamówienia oraz podać wszystkie dane. Faktura zostanie wygenerowana i wysłana automatycznie.

Oczywiście, że tak. Książkę wysyłamy na terenie całej Unii Europejskiej. Wystarczy, że przy składaniu zamówienia wybierzesz swój kraj.
Jeżeli chcesz kupić książkę, a mieszkasz poza UE, to napisz do nas na kontakt@bilikid.pl 🙂