Dinosaur – rymowanka i zabawa #rhymetime

#rhymetime – tym hasztagiem opisuję w swoich mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube oraz TikTok) krótkie, proste, rymowane zabawy. Moim zamysłem jest regularne dostarczanie Tobie zabaw językowych, których śmiało możecie używać w codzienności, bez przygotowania i konieczności zapamiętywania długich wierszy.

#rhymetime 

Tym razem przedstawiam Ci zupełnie wyjątkową rymowankę mojego autorstwa, którą stworzyłam z okazji uwielbianego przez dzieci Dnia Dinozaura. Takie, z pozoru proste zabawy mogą być ogromną pomocą w przekazywaniu dziecku słownictwa, ćwiczeniu wymowy, utrwalaniu i prezentowania różnych struktur gramatycznych, a także ćwiczeniu dialogów w myśl metody “role play”. Zanim robierzemy ten wierszyk na części pierwsze i zobaczymy ile dobrego można z niego wycisnąć, poznajmy jego treść:

https://www.facebook.com/bilikidpl/videos/274704014018110

– What is is?
– It is a dinosaur!
-Where does he live?
-In my room, behind the door!
-Oh! Fantastic! I want to know more.
Can you play with your dinosaur?
-Yes, I can play with my dinosaur.
When I stomp my feet on the floor,
he starts to be very loud:
ROAR, ROAR, ROAR

Ta rymowanka to nie tylko wierszyk, ale także pomysł na małą scenkę dialogową tzw. “mini play” To także ćwiczenie wymowy, a dokładnie dźwięku o  nazwie długie “o” w wyrazach, które się rymują:  “dinosaur, door, more, floor, roar”.
Znajdziesz tu także trochę gramatyki, pytanie i odpowiedź  z czasownikiem  modalnym “can”, a także 0 okres warunkowy (0 conditional).

Jeśli dalej ktoś powie Ci, że rymowanki to nieważne bzdury, to pokaż mu ile dobrego można znaleźć w niepozornej rymowance i jak wiele dziecko nauczyć w zabawie! 

W książce „Jak nauczyć dziecko angielskiego?”, której przedsprzedaż trwa do 15 kwietnia, a premiera będzie w Dzień Matki 26 maja ❤️, rymowankom poświęcam cały rozdział. Zapraszam Cię do zakupu!

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep z produktami cyfrowymi i zdecydujesz się na zakup. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Pozdrawiam,

Paulina

Udostępnij post