o mnie

W_MMM4703itaj!
Nazywam się Paulina Tarachowicz. Mówią na mnie Brzoza – wzięło się to od mojego panieńskiego nazwiska.
To ja piszę bilikid.pl . To obecnie najpopularniejszy polski blog , który w praktyczny sposób doradza rodzicom i opiekunom, jak wspierać dziecko w nauce angielskiego w domu.

Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem i anglistą. W moim słowniku nie ma miejsca na słowo nuda. Interesuję się tym, o czym dla Was piszę. Lubię ciekawych ludzi, styl Pop Art oraz obrazy Pin-up Girls, muzykę z płyt winylowych, a także podróże autostopem. Jestem bardzo kreatywna, prawie codziennie coś wymyślam, najczęściej nowe sposoby pracy językowej z dzieciakami. Inspiruję się pedagogiką Księdza Bosko. Od wielu lat jestem niestrudzonym pieszym pielgrzymem. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i dumną mamą dwóch chłopaków, zainteresowaną tym co robię :).

Więcej o mnie

Ukończyłam dwuprzedmiotowe studia dzienne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W moim doświadczeniu zawodowym znajduje się praca w prywatnej szkole językowej, w szkole publicznej, a nawet epizod w branży związanej z automatyką i robotyką .Moje prace dyplomowe, dotyczyły tematu nauki języka angielskiego dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych z wyszczególnieniem konkretnej metody nauczania.

Jestem autorką innowacji pedagogicznej dotyczącej nauczania języka angielskiego w zerówce szkolnej, wcielonej w życie i zakończonej sukcesem w roku szkolnym 2012/2013. Mam na swoim koncie kilka publikacji o tematyce nauczania języka angielskiego w ogólnopolskiej prasie (szczegóły w zakładce współpraca). Nie umiem języka angielskiego perfekcyjnie i otwarcie się do tego przyznaję. Nieustannie się rozwijam, szkolę, uczę z własnymi dziećmi. Jestem bardzo dobra w pracy z małymi dziećmi i młodszymi nastolatkami. Mam wrażenie, że biorę udział w niekończącym się eksperymencie niemożliwego wydłużenia doby… ale udało się to polubić i nie narzekać.