o nas

Ta zakładka nazywa się „O NAS”, bo sama nigdy nie stworzyłabym tego bloga! To ja jestem jego twarzą i to moje hobby dało mu początek, ale to mój mąż Filip dba o to, żeby korzystanie z Bilikid było dla Ciebie łatwe, przyjemne i dobre jakościowo! Jesteśmy małżeństwem, przyjaciółmi, rodzicami i współtwórcami Bilikid. Chcesz nas poznać bliżej, zapraszam. Zacznę od siebie!

Witaj!
Nazywam się Paulina Tarachowicz. To ja piszę bilikid.pl – obecnie najpopularniejszy polski blog , który w praktyczny sposób doradza jak wspierać dziecko w nauce angielskiego w domu.

Od 2015 roku jestem mamą. Mam dwóch synków, których od urodzenia, a właściwie od poczęcia, staram się nauczyć komunikowacji w dwóch językach: naszym ojczystym polskim oraz w języku angielskim.

Jestem takim rodzicem jak Ty! Mam masę pomysłów, lubię spędzać czas ze swoimi dziećmi, ale czasem jestem zmęczona i zniechęcona. Robię błędy i ciągle wraz z moimi dziećmi uczę się miłości, wychowania i angielskiego!
O tym właśnie piszę na BILIKID.

Jeśli interesuje Cię więcej informacji o mnie i masz czas na czytanie to proszę:

Ukończyłam dwuprzedmiotowe studia dzienne (pedagogikę z językiem angielskim) na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na co dzień pracuję w International School of Poznan – PYP jako nauczyciel edukacji elementarnej, oczywiście w języku angielskim.
W moim słowniku nie ma miejsca na słowo nuda. Jestem bardzo kreatywna, prawie codziennie coś wymyślam, najczęściej nowe zabawy edukacyjne. W wychowaniu i pracy z dziećmi kieruję się pedagogiką Księdza Bosko.

Jestem autorką publikacji i wystąpień o tematyce nabywania języka angielskiego przez dzieci (szczegóły w zakładce współpraca). Nie umiem języka angielskiego perfekcyjnie i otwarcie się do tego przyznaję. Nieustannie się rozwijam, szkolę, uczę się z własnymi dziećmi. Do tego właśnie namawiam wszystkich czytelników bloga!

Hej!

Nazywam się Filip Tarachowicz i jestem mężem Pauliny, jej prawą ręką i przyjacielem. Wspólnie z Nią prowadzę bloga Bilikid, na którym właśnie jesteś :). Z racji wykonywanego zawodu oraz zainteresowań, zajmuję się kwestiami technicznymi na blogu, marketingiem, PRem oraz social mediami. Dlatego, gdy napiszecie na kontakt@bilikid.pl, to najprawdopodobniej w pierwszej kolejności odpiszę właśnie ja, jako menedżer Pauliny ;).

Wspólnie z Paulinką tworzę strategię rozwoju Bilikid.pl, starając się, aby było to miejsce dla Was przyjazne, pomocne i motywujące. Marzę, aby nasz blog pomagał Wam w codziennej nauce dzieci angielskiego, tak jak mi pomaga. Przyznam, że ja nie do końca byłem przekonany do tego „pomysłu”. Znam język angielski w stopniu komunikatywnym, jednak nie rozważałem opcji przekazywania tego języka swojemu dziecku. Przecież ja nie jestem nauczycielem! Byłem w błędzie! Otóż jestem! I Ty też jesteś najlepszym nauczycielem swojego dziecka. I właśnie to jest taka moja mała misja z jaką prowadzę tego bloga. Chciałbym, aby osoby, takie jak ja, które nie czują się na siłach, aby przekazać dziecku obcy język, uwierzyły w siebie i swoje możliwości! Mało tego, chcę zachęcić osoby, które nie znają angielskiego do wspólnej nauki razem z dziećmi. Będę starał się, aby ten blog był Waszym ulubionym miejscem w Internecie ;). Zachęcam Was do kontaktu z nami, będzie nam miło Was poznać.

Bilikid.pl  nie istniałby gdyby nie nasze dzieci! Choć nasi Synkowie nie mają jeszcze świadomości istnienia tego miejsca w sieci, to mają w nim ogromny wkład. Czasem usłyszycie ich głosy, albo zobaczycie ich sylwetki. Staramy się jednak choć trochę zachować ich anonimowość i im pozostawić decyzję o dysponowaniu swoim wizerunkiem, gdy będą jej świadomi.

Pozdrawiamy serdecznie –
Paulina & Filip – zespół Bilikid.pl