KURS ONLINE

Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?

Jak wychować dwujęzycznie dziecko?​

PRZEDSPRZEDAŻ KSIĄŻKI

Jak nauczyć dziecko angielskiego?

Paulina Tarachowicz

ksiazka w miekkiej oprawie z cieniem

PREMIERA 26 maja 2021

Kup TANIEJ w przedsprzedaży!

 • Chcesz zacząć mówić do dziecka po angielsku, ale nie wiesz jak?
 • Wahasz się, że nie znasz języka dostatecznie dobrze, by przekazać go dziecku?
 • Ostatni raz kontakt z językiem angielskim miałaś na maturze? Warto go odświeżyć przy okazji włączyć w to Twoje dziecko?
 • A może świetnie znasz ten język, ale nie wiesz jakich metod używać, by przekazać go dziecku?
 • Być może już masz za sobą próby przekazywania dziecku języka angielskiego, ale kończą Ci się pomysły i dopadła Cię nudna codzienność?

Jeżeli tak, to dobrze, że tu jesteś! Nazywam się Paulina Tarachowicz, jestem autorką bloga Bilikid i zapraszam na pierwszy w Polsce kurs online „Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?”  

O kursie

O kursie

Kup dziś w promocyjnej cenie i zyskaj:

Kup dziś w promocyjnej cenie i zyskaj:

 • 4 obszerne moduły tematyczne podzielone na lekcje
 • piąty moduł bonusowy
 • moja opieka w grupie “Uczę swoje dziecko angielskiego”,
 • możliwość zadawania pytań związanych z treściami omawianymi w czasie kursu,
 • aktywne zadania w czasie trwania każdego modułu
 • tworzenie indywidualnego harmonogramu tygodnia i dnia, który ułatwi Ci systematyczne wprowadzanie języka angielskiego w domu
 • zadania ułatwiające rozpoczęcie anglojęzycznej komunikacji w Twoim domu od razu po “przerobionym” module,
 • niezbędna teoria i przykłady z życia rozwijające Twoje dotychczasowe wątpliwości,
 • wiele praktycznych porad niepublikowanych dotąd na blogu,
 • dziennik kursanta (z możliwością wydruku) do indywidualnego notowania treści oraz przypominania sobie już przerobionego materiału.

Podaruj dziecku dwujęzyczność!

Dla kogo jest ten kurs?

Dla kogo jest ta książka?

dla obecnych i przyszłych rodziców

dla nauczycieli i lektorów

dla opiekunów w żłobku

dla studentów pedagogiki, anglistyki itp.

dla babć i dziadków

dla niań

dla edukacji domowej

dla wszystkich osób pracujących z dziećmi

Jak wygląda kurs?

Jak wygląda kurs?

To cztery obszerne moduły tematyczne zawierające teorię oraz zadania praktyczne. Każdy z modułów jest podzielony na lekcje. Dodatkowo, w grupie “Uczę swoje dziecko angielskiego” na Facebooku znajdziesz wsparcie i zrozumienie innych uczestników kursu oraz moją opiekę. W trakcie każdego modułu będziemy razem wykonywać zadania praktyczne. Stworzysz indywidualny harmonogram tygodnia i dnia, który ułatwi Ci systematyczne wprowadzanie języka angielskiego w domu. Dostaniesz także inne zadania, które zmotywują Cię do działania. Dzięki podziałowi kursu na moduły tematyczne i lekcje, krok po kroku poprowadzę Cię przez początki i pomogę wreszcie ruszyć z angielskim! Pytasz: Kiedy jest najlepszy moment, by zacząć angielski?  Odpowiadam Ci: Najlepszy moment jest teraz!  

👉  motywacja do różnorodnych działań językowych i wykorzystania potencjału, możliwości i entuzjazmu dzieci

👉 bez względu na to, jak znasz język obcy, dowiesz się, jak zorganizować aktywności językowe z dziećmi

👉 inspiracje, pomysły, porady dotyczące wczesnego nabywania języków w formie zabawy i codziennych sytuacji, dostosowane do polskich realiów

👉 przykłady z codziennego życia obserwatorów Bilikid, których nie ma w żadnym innym poradniku

👉 specjalne miejsca na Twoje notatki, przemyślenia

👉 notatki graficzne ułatwiające zapamiętanie treści, takie jak ta:

Spis treści

Spis treści

Wstęp

We wstępie wprowadzam Cię w mój świat, w którym motorem napędowym do działania jest oczywiście rodzina— mój mąż i dzieciaki, ale przede wszystkim wielka pasja, jaką jest nauczanie dzieci języka obcego przez zabawę i pozytywne emocje. Opowiadam Ci trochę o moich doświadczeniach zawodowych i prywatnych związanych z przekazywaniem języka angielskiego dzieciom. Dowiadujesz się, skąd wziął się Bilikid i jak powstają treści, które promuję za pośrednictwem tej marki. 

Żeby upewnić się, że rozumiesz co mam na myśli, zatrzymuję się na chwilę nad zwrotami używanymi w tej książce. Wyjaśniam Ci, co rozumiem przez pojęcia, które będą się w niej pojawiały wielokrotnie. 

Opisuję także kontekst, w jakim moje słowa mają pokrycie w praktyce, czyli będzie kilka zdań o realiach życia polskich rodzin.

I Teoria

W części teoretycznej znajdziesz cztery rozdziały, podzielone tematycznie na dodatkowe podrozdziały. W zapamiętaniu przeczytanych treści pomogą Ci notatki wizualne, tzw. sketchnotki oraz nasze zdjęcia.  Przygotowałam także specjalne miejsce na Twoje notatki.

1. Wczesna nauka języka innego niż ojczysty

Tu udzielam odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto rozpoczynać naukę drugiego języka od najmłodszych lat. Co sprawia, że dzieci tak szybko i łatwo nabywają języki? Dowiesz się także, jakie cechy charakterystyczne dla wieku dziecięcego w znacznym stopniu wpływają na sposób przekazywania im nowych umiejętności. Piszę również o najlepszych metodach pracy i nauki z małymi dziećmi oraz o tym, co jest najistotniejsze w przekazywaniu im języka obcego. 

2. Dwujęzyczny – czyli właściwie jaki?

Tu udzielam odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto rozpoczynać naukę drugiego języka od najmłodszych lat. Co sprawia, że dzieci tak szybko i łatwo nabywają języki? Dowiesz się także, jakie cechy charakterystyczne dla wieku dziecięcego w znacznym stopniu wpływają na sposób przekazywania im nowych umiejętności. Piszę również o najlepszych metodach pracy i nauki z małymi dziećmi oraz o tym, co jest najistotniejsze w przekazywaniu im języka obcego. 

3. Mity i obawy

Tu zaprezentuję Ci najpopularniejsze mity dotyczące wprowadzania dziecku języków obcych od urodzenia. Przedstawiam sceptyczne komentarze, obawy rodziców i nauczycieli oraz nieprawdziwe, a powszechnie głoszone poglądy. Odpowiadam na pytanie o najlepszy moment na wprowadzenie u dziecka języka innego niż ojczysty, a także o to, kiedy jest już na to za późno. Poruszam temat minimalnej ekspozycji dziecka na język oraz piszę kilka słów o problemach logopedycznych. Odpowiadam także na obawy o niedostateczną znajomość drugiego języka u dorosłego i strach przed przekazywaniem dziecku błędnych wzorców. Radzę, co robić, kiedy dorosłym brakuje słów w języku obcym. 

4. Rodzic i nauczyciel – łączyć czy rozdzielać te role?

Tu zatrzymuję się na chwilę nad rolą rodzica i nauczyciela. Staram się pokazać, że te dwie role można połączyć, ale podsuwam też alternatywę dla tych, którym się to nie udaje. Przedstawiam najważniejsze zasady pracy z własnym dzieckiem oraz pomysły na współpracę rodziców i nauczycieli. Zachęcam do grania w jednej drużynie!

II Praktyka

Jako że jestem praktykiem nauczania dzieci w domu, w przedszkolu oraz szkole, to w części praktycznej znajdziesz aż sześć rozdziałów! W zapamiętaniu przeczytanych treści pomogą Ci notatki wizualne, tzw. sketchnotki oraz nasze zdjęcia.  Przygotowałam także specjalne miejsce na Twoje notatki.

1. Organizujemy przestrzeń przyjazną nauce języka

Dowiesz się, jak się zmotywować i metodą małych kroków wprowadzać angielski w codzienność w domu, w grupie przedszkolnej oraz w klasie. Poznasz uniwersalne sposoby, które łatwo dostosujesz do potrzeb Twoich dzieci i uczniów. Doradzam, jak zachęcać i motywować dzieci do nauki i używania angielskiego na co dzień. Na końcu tego rozdziału daję Ci dobrą radę dotyczącą poprawiania błędów dzieci, która jest jednocześnie skuteczną metodą nauki. 

2. Śpiewamy po angielsku

W tym rozdziale opiszę Ci nasze ulubione angielskie piosenki, które sprawdzają się zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole. Podpowiadam także, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania angielskich piosenek w internetowym gąszczu materiałów dla dzieci.

3. Rymujemy po angielsku

Tu zebrałam krótkie i łatwe do zapamiętania rymowanki, których można używać w codziennych sytuacjach. Podaję też kilka tzw. zabaw paluszkowych, „łaskotanek” oraz zabaw włączających ruch całego ciała. Wiele z propozycji z tego zbioru działa bardzo motywująco i dyscyplinująco na dzieci. Sprawdzają się zarówno w domu, jak i w grupach przedszkolnych i szkolnych, jako wyciszające i skupiające uwagę.

4. Czytamy angielskie książki

Z rozdziału czwartego dowiesz się, jak rozbudzić w dziecku miłość do książek oraz jak czytać angielskie książeczki, żeby służyły nam jako ogromne wsparcie w przekazywaniu języka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze książek dla dzieci oraz od czego zacząć kompletowanie anglojęzycznej biblioteczki. Zdradzam Ci również, które tytuły szczególnie spodobają się dzieciom. 

5. Oglądamy angielskie bajki

Ten rozdział poświęciłam bajkom w języku angielskim. Podpowiadam, jakie bajki oglądać z dzieckiem, żeby były pomocne w przekazywaniu języka obcego, a przy tym atrakcyjne i rozrywkowe. Wspominam także, ile czasu dzieci powinny spędzić przed ekranem i co na ten temat mówią specjaliści. 

6. Bawimy się po angielsku

W rozdziale szóstym znajdziesz propozycje angielskich zabaw, które nie wymagają kupowania dodatkowych, specjalnych pomocy. Podsuwam pomysły na zabawy DIY, które nie tylko pobudzają kreatywność, lecz także są doskonałą okazją do mówienia po angielsku. Poruszam temat storytellingu i anglojęzycznych teatrzyków, a także zabawek interaktywnych. Na koniec wyjaśniam Ci, czym tak właściwie są „playdates” i dlaczego warto brać w nich udział. 

III Życie

Ten rozdział ciągle jeszcze powstaje! Dzieje się to dzięki Waszemu udziałowi w tworzeniu tej książki. Pojawią się w nim historie rodzin, takich jak Twoja! Przeczytasz wywiady z osobami ze społeczności Bilikid. Znajdziesz tutaj opowieści domowe i przedszkolne, a także wątki wprowadzania języka angielskiego dzieciom z trudnościami rozwojowymi oraz logopedycznymi. Poznasz rodziców takich jak Ty i zainspirujesz się ich historiami.  

Dzięki naszej książce:

Dzięki naszej książce:

👍 zdobędziesz wiedzę i praktyczne rozwiązania, które stosuje na co dzień w domu i w pracy Paulina – mama i nauczycielka

👍 odkryjesz nauczycielskie lifehacki, które sprawdzą się w pracy z dziećmi w placówkach edukacyjnych oraz w domowym zaciszu

👍 poznasz konkretne i proste w realizacji pomysły na językowe zabawy z dziećmi

👍 zmotywujesz się do organizowania najmłodszym nauki żywego języka w zabawie i codziennych sytuacjach

Zamawiając teraz dołączysz do grupy osób decydujących o jej finalnej wersji.

O autorce:

O autorce:

Paulina Tarachowicz

Mama, pedagog, nauczyciel. Autorka Bilikid.pl, pierwszego, najpopularniejszego polskiego bloga doradzającego rodzicom, opiekunom, wychowawcom i nauczycielom jak wspierać dziecko w nauce języka obcego w domu i w codziennej, naturalnej komunikacji. Absolwentka pedagogiki z językiem angielskim na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wykształcenia i zamiłowania nauczycielka, obecnie literatury dziecięcej w międzynarodowej anglojęzycznej szkole podstawowej International School of Poznan (PYP). Autorka publikacji i wystąpień o tematyce nabywania języka angielskiego przez dzieci. Prowadząca szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

TANIEJ

W PRZEDSPRZEDAŻY

do 15 kwietnia 2021

ZAMÓW TERAZ

TANIEJ

W PRZEDSPRZEDAŻY

do 15 kwietnia 2021

KSIĄŻKA

49
39
 • Książka tradycyjna (ok. 300 stron, format B5, oprawa miękka)
 • Podpis Pauliny w książce
 • Dostęp do grupy przedsprzedażowej
 • Zakładka do Twojej książki zaprojektowana przez Paulinę i Filipa
 • Rabat -20% na kurs online "Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?"

KSIĄŻKA + EBOOK + AUDIOBOOK

147
99
 • Książka tradycyjna
  (ok. 300 stron, format B5, oprawa miękka)
 • Ebook
 • Audiobook czytany przez Paulinę
 • Podpis Pauliny w książce
 • Dostęp do grupy przedsprzedażowej
 • Zakładka do Twojej książki zaprojektowana przez Paulinę i Filipa
 • Rabat -20% na kurs online "Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?"
POLECAMY

KSIĄŻKA + AUDIOBOOK

98
69
 • Książka tradycyjna
  (ok. 300 stron, format B5, oprawa miękka)
 • Audiobook czytany przez Paulinę
 • Podpis Pauliny w książce
 • Dostęp do grupy przedsprzedażowej
 • Zakładka do Twojej książki zaprojektowana przez Paulinę i Filipa
 • Rabat -20% na kurs online "Jak zacząć uczyć swoje dziecko angielskiego?"

Dostępne również inne warianty:

Premierę książki planujemy 26 maja 2021. Książkę wydajemy SAMI ❤️, dlatego zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu premiery z przyczyn losowych. O terminie dostawy powiadomimy na 2 tygodnie przed wysyłką. Książki będziemy wysyłać według kolejności składanych zamówień. O możliwości pobrania ebooka i audiobooka powiadomimy e-mailowo. Pliki będzie można pobrać logując się na swoje konto na stronie bilikid.pl

Podane ceny zawierają podatek VAT 5%.