„Finger Family” – zabawa DIY

Witaj na blogu bilikid.pl – uczę swoje dziecko angielskiego. Jesteś na tej stronie, więc pewnie masz moją ulotkę!
Bardzo się cieszę. W tym wpisie przedstawiam pomysł na prostą anglojęzyczną zabawę, którą możecie przeprowadzić z dzieckiem w każdym wieku i na każdym poziomie językowym.

Paluszkowa rodzina

Zabawa ściśle łączy się ze znaną piosenką pt.”Finger Family”. Jest bardzo wiele różnych wersji tej piosenki, ja wybrałam wykonanie Blippi’ego (amerykańskiego performera, który przedstawia dzieciom różne tematy, m.in pojazdy i maszyny budowlane, za pomocą piosenek i krótkich filmików).  Tym razem, za pomocą poniżej piosenki Blippi uczy nazw członków najbliższej rodziny. Ich ilustracje są własnie na mojej ulotce, którą masz!

Instrukcja wykonania pacynek z ulotki

Ulotkę należy wykorzystać do zrobienia PACYNEK na paluszki i dobrej zabawy w „Finger Family”.
Naszykuj tylko nożyczki, taśmę klejącą oraz ulotką bilikid 🙂
1. Odetnij tę część ulotki, na której są nazwy i obrazki członków rodziny, właśnie wzdłuż napisów: „baby, sister, brother, mommy, daddy” (znajduje się tam szara, kropkowana linia).
2. Wytnij paski z każdą postacią oraz jej podpisem wzdłuż szarych kropek.
3. Zegnij paski wzdłuż niebieskiej linii.
4.Pacynki są już prawie gotowe. Ostatnią czynnością jest sklejenie każdej pacynki przezroczystą taśmą po bokach.

Jesteście gotowi do zabawy! Zakładaj z dzieckiem pacynki na paluszki w rytm piosenki:

W tej wersji piosenki „Finger Family” jest 10 postaci. Pięć z nich macie już dzięki mojej ulotce. Pozostałe zróbcie sami! Koniecznie podzielcie się efektami. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli prześlesz zdjęcia z rezultatami Waszej pracy. Dobrej zabawy!
*Jeśli nie podoba Ci się ta wersja piosenki „Finger Family”, to możesz zawsze poszukać innej wersji. Wystarczy do wyszukiwarki na YouTube wpisać tytuł piosenki. Zebrałam kilka innych wersji w jednej playliście na swoim kanale, na który serdecznie zapraszam.

A teraz…
rozgość się na moim blogu!

Zapraszam na blog! Znajdziesz na nim porady jak uczyć swoje dziecko angielskiego przez zabawę, źródła, z których możesz pobrać darmowe materiały do nauki, recenzje książek dla dzieci, bajek, gier oraz aplikacji, linki do stron internetowych o podobnej tematyce do bloga, opisy prostych zabaw, takich jak ta, przedstawiona na mojej ulotce.
Zapraszam Cię także do grupy facebookowej: Uczę swoje dziecko angielskiego, gdzie poznasz rodziców podobnych do Ciebie – zatroskanych o rozwój językowy swojego dziecka.
Niebawem znajdziecie u mnie także opis podobnych zabaw paluszkowych, a także gotowe papierowe pacynki do pobrania i wydrukowania.

Udostępniam Ci też prezentację „Język angielski od urodzenia”, którą być może widziałaś/łeś już na spotkaniu ze mną:

http://bit.ly/Prezentacja-Bilikid

Pozdrawiam,
Paulina

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeśli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub nawet udostępnisz 🙂

Zapraszam także do polubienia fan page Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i YouTube.