Move your body! #rhymetime

#rhymetime to cykl wpisów z krótkimi rymami przydatnymi na co dzień w domu, przedszkolu i szkole. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są bardzo łatwe do zapamiętania i można korzystać z nich natychmiast, bez przygotowania! W swoich mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube oraz TikTok) regularnie publikuję takie rymowanki. W proponowanych przeze mnie zabawach znajdziesz rymowanki – łaskotanki, czyli zabawy z rymami, w czasie których możecie się powygłupiać i pośmiać, a także angielskie rymy zachęcające do odpowiadania nam po angielsku oraz wierszyki sytuacyjne oraz rymy akcji. Wszystkie wpisy z pomysłami na rymowane zabawy oszukasz wpisując #rhymetime

Dzieci uczą się przez ruch i rymy

Odpowiedź określonym gestem czy ruchem na polecenie wypowiedziane w języku angielskim do dziecka, jest dla nas, dorosłych informacją zwrotną, że dziecko rozumie, co do niego mówimy w tym języku. 

Move your body, 
From head to toe! 
Are you ready? 
Off we go!

Powyższą rymowankę możesz ją wykorzystać od razu w wielu sytuacjach:

  • jako hasło na początek zabawy po angielsku,
  • jako hasło na start do zabaw polegających na wyścigach,
  • jako krótką aktywność gimnastyczną w chwili spadku energii u dziecka, 
  • jako przerywnik w czasie precyzyjnego zadania, 
  • jako tzw. attention catcher (“łapacz uwagi”) dzieci, 
  • jako szybką metodę dyscyplinującą w grupie hałaśliwych przedszkolaków.
https://www.facebook.com/bilikidpl/posts/3022520864692425

Więcej rymów i innych praktycznych wskazówek

Powyższa propozycja pochodzi z książki “Jak nauczyć dziecko angielskiego?” mojego autorstwa. To pierwsza książka o wczesnym nauczaniu języka angielskiego oraz dwujęzyczności zamierzonej na polskim rynku. Jak nauczyć dziecko angielskiego, jeśli sami nie mówimy biegle w tym języku? Czy to prawda, że dziecko uczy się już w brzuchu matki? Skąd czerpać inspiracje do zajęć? Jak nauczyć dziecko angielskiego? to wyjątkowe kompendium wiedzy teoretycznej oraz praktycznych pomysłów i wskazówek na to, jak przekazywać język obcy w domu, żłobku, przedszkolu czy szkole. Z pasją, zaangażowaniem i niespożytą energią opisuję, w jaki sposób najmłodsi uczą się języków, na co zwrócić uwagę przy wyborze anglojęzycznych książek i bajek dla dzieci, a także dlaczego rodzice i nauczyciele powinni ze sobą współpracować. 

Dzięki tej książce przekonasz się, że najlepszy moment na wprowadzanie dziecku języka angielskiego jest właśnie teraz! Zamów książkę już dziś!

Po więcej inspiracji zajrzyj do poprzednich wpisów na blogu oraz na Facebooku i Instagramie Bilikid (tam w zapisanych relacjach o nazwie #rhymetime znajdziesz dotychczasowe propozycje.

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup  oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Pozdrawiam,

Paulina

Udostępnij post