Peek-a-boo to you – rymowanka dla każdego #rhymetime

#rhymetime – tym hasztagiem opisuję w swoich mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube oraz TikTok) krótkie, proste, rymowane zabawy. Moim zamysłem jest regularne dostarczanie Tobie zabaw językowych, których śmiało możecie używać w codzienności, bez przygotowania i konieczności zapamiętywania długich wierszy. W proponowanych przeze mnie zabawach znajdziesz rymowanki – łaskotanki, czyli zabawy, w których za pomocą krótkiego rymu, łaskoczemy dziecko doprowadzając je do śmiechu, ale także do odpowiadania nam po angielsku, a także wierszyki sytuacyjne oraz rymy akcji. Wszystkie wpisy z pomysłami na rymowane zabawy oszukasz wpisując #rhymetime

Dzieci uczą się przez ruch

Odpowiedź określonym gestem czy ruchem na polecenie wypowiedziane w języku angielskim do dziecka, jest dla nas, dorosłych informacją zwrotną, że dziecko rozumie, co do niego mówimy w tym języku. W tym celu doskonale posłużą nam krótkie angielskie rymowanki akcji, które prezentuję poniżej. 
Proste rymy mogą posłużyć jako hasło do działania i sygnał do przełączenia się na język angielski. To wyraźny znak, że następuje zmiana języka.  

Tym krótkim zwrotem możesz rozpoczynać wspólne angielskie zabawy.

Peek-a-boo to you,
Peek-a-boo to me,
Let’s play together,
One, two, three!

https://www.facebook.com/bilikidpl/posts/3017306771880501

“A kuku!” 

„A kuku!” to polski odpowiednik „peek-a-boo!”. Przy tym wyrażeniu możesz na zmianę zasłaniać dłońmi i odkrywać twarz. Zabawę tę polecam szczególnie dzieciom najmłodszym, które uwielbiają zasłaniać i odsłaniać twarz swoją oraz dorosłego. Warto te upodobania wykorzystać do wesołej nauki języka. 

Więcej rymów i innych praktycznych wskazówek

Powyższe propozycje pochodzą z książki “Jak nauczyć dziecko angielskiego?” mojego autorstwa. To Pierwsza książka o wczesnym nauczaniu języka angielskiego oraz dwujęzyczności zamierzonej na polskim rynku. Jak nauczyć dziecko angielskiego, jeśli sami nie mówimy biegle w tym języku? Czy to prawda, że dziecko uczy się już w brzuchu matki? Skąd czerpać inspiracje do zajęć? Jak nauczyć dziecko angielskiego? to wyjątkowe kompendium wiedzy teoretycznej oraz praktycznych pomysłów i wskazówek na to, jak przekazywać język obcy w domu, żłobku, przedszkolu czy szkole. Z pasją, zaangażowaniem i niespożytą energią opisuję, w jaki sposób najmłodsi uczą się języków, na co zwrócić uwagę przy wyborze anglojęzycznych książek i bajek dla dzieci, a także dlaczego rodzice i nauczyciele powinni ze sobą współpracować. 

Dzięki tej książce przekonasz się, że najlepszy moment na wprowadzanie dziecku języka angielskiego jest właśnie teraz!

Zamów książkę już dziś!

Po więcej inspiracji zajrzyj do poprzednich wpisów na blogu oraz na Facebooku i Instagramie Bilikid (tam w zapisanych relacjach o nazwie #rhymetime znajdziesz dotychczasowe propozycje.

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup  oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Pozdrawiam,

Paulina

Udostępnij post