Two eyes, two ears, one nose, one mouth – rymowanka do jedzenia #rhymetime

#rhymetime to propozycje łatwych do zapamiętania, krótkich rymowanek, które można wykorzystywać na co dzień w domu i w pracy z dziećmi w przedszkolu i szkole. Staram się regularnie publikować w swoich mediach społecznościowych rymowankę, którą możesz wykorzystać natychmiast.  Rymy bardzo pomagają w zapamiętywaniu nowych treści oraz poprawnej wymowy i całych struktur gramatycznych. Sprawdzają się także jako metody pozytywnego dyscyplinowania oraz szybkiego skupienia uwagi dziecka. Piszę o tym w swojej książce dotyczącej przekazywania dziecku języka obcego, którą możesz zamówić pod adresem www.bilikid.pl/ksiazka 

Dziś rymowanka, #rhymetime którą możesz wykorzystać w czasie posiłków jako zachętę do jedzenia, a także jako hasło – zaproszenie na deser! Przedstawiam Ci wersję śpiewaną, na znaną melodię piosenki “Head and Shoulders”.  Podczas zajęć z dziećmi, można ją wykorzystywać wraz z tym znanym hitem, żeby skupić uwagę na częściach twarzy. A na niejadka może zadziała jako magiczne zaklęcie wzbudzające apetyt? Co Ty na to?

Oto słowa: 


Two eyes to look around, 

Two ears to hear each sound,

One nose that smells what’s sweet, 

One mouth that likes to eat! 

https://www.facebook.com/bilikidpl/posts/2991126014498577

Po więcej inspiracji zajrzyj do poprzednich wpisów na blogu oraz na Facebooku i Instagramie Bilikid (tam w zapisanych relacjach o nazwie #rhymetime znajdziesz dotychczasowe propozycje.

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep z produktami cyfrowymi i zdecydujesz się na zakup. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Pozdrawiam,

Paulina

Udostępnij post