Wyliczanka – rymowanka #rhymetime

#rhymetime to zbiór krótkich, szybkich i łatwych do zapamiętania rymowanek. Co tydzień staram się publikować w swoich mediach społecznościowych rymowankę, którą możesz wykorzystać w codziennym języku, w domu, w pracy w przedszkolu i szkole.  Dzięki temu, nauka angielskiego będzie wesoła, ciekawa i skuteczna, bowiem rymy bardzo pomagają w zapamiętywaniu nowych treści oraz poprawnej wymowy i całych struktur gramatycznych. 

#rhymetime

Dziś rymowanka – wyliczanka, którą możesz zastosować w dwóch sytuacjach. Jako klasyczną wyliczankę, a także jako zapowiedź jakieś tajemnicy. Dzieci uwielbiają tajemnice i sekrety, więc na pewno szybko zapamiętają ten rym.

https://www.facebook.com/watch/?v=439456407109835

One for sorrow,
Two for joy,
Three for a girl,
Four for a boy,
Five for silver,
Six for gold,
Seven for a secret never to be told! 

Do zabaw z tą rymowanką można wykorzystać rekwizyty, tak jak na moim filmiku.

Tę rymowankę znałam od dawna, nawet nie wiem skąd. Wikipedia podaje, że jest ona związana z przepowiednią dotyczącą srok. Podobno sroki zwiastują szczęście, albo pecha, w zależności
ile się ich zobaczy jednocześnie.  

Po więcej inspiracji zajrzyj do poprzednich wpisów na blogu oraz na Facebooku i Instagramie Bilikid (tam w zapisanych relacjach o nazwie #rhymetime znajdziesz dotychczasowe propozycje.

Tego typu rymy oraz wiele innych praktycznych pomysłów na naturalną, pozytywną i aktywną naukę języka znajdziesz w mojej książce bilikid.pl/ksiazka, której przedsprzedaż trwa jeszcze tylko miesiąc. 

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep z produktami cyfrowymi i zdecydujesz się na zakup. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Pozdrawiam,

Paulina

Udostępnij post