Fajni faceci w sieci :) Z okazji Dnia Chłopaka polecam panów tworzących dla dzieci

Z okazji Dnia Chłopaka, dla wszystkich facetów (tych małych i dużych), którzy zaglądają na Bilikid, najlepsze życzenia!

Ten wyjątkowy dzień przypomniał mi o tym, że miałam się z Tobą podzielić filmikami edukacyjnymi dla dzieci, które sprawdziłam i serdecznie polecam, a które tworzone są przez mężczyzn. 

Mowa o produkcjach amerykańskiego showmana, które już wcześniej rekomendowałam – Blippi oraz o Steve & Maggie, brytyjczyku, o którym wspominam pierwszy raz na swoim blogu. 

Obydwaj panowie niewątpliwie posiadają to coś, co zaczaruje dzieciaki i sprawia, że najmłodsi prowadzą żywy dialog i odpowiadają do ekranu! Wyrazista ekspresja, pozytywna energia, duża dawka humoru i dziecięca spontaniczność to cechy tych performerów, które przyciągają dzieciaki jak magnes. Dodatkową zaletą Blippiego oraz Stevego jest po prostu dobra jakość nagrań i profesjonalizm, zarówno w warstwie “technicznej”, jak i metodycznej.

Filmiki bawią dzieci, ale przede wszystkim uczą!
Czego dziecko może się nauczyć? Na pewno słownictwa, wymowy, wzorców zdań, a także zasad bezpieczeństwa oraz uprzejmości.Wśród bogatej oferty na kanałach na YouTube obu twórców znajdziemy także tematy związane z higieną, rutyną dnia, zachowaniem w grupie, a także wycieczki w przeróżne, ciekawe miejsca. 

Blippi 

Blippi przekazuje piękne wzorce językowe amerykańskiego angielskiego. Dziecko poznaje przeróżne słowa, często z zakresu słownika technicznego w naturalnym kontekście, bowiem Blippi zabiera widza na farmę i pokazuje budowę traktora oraz główne zasady pracy tej fascynującej maszyny. Tak dzieje się z każdą maszyną, czy miejscem, do którego zabiera nas główny bohater. Dodatkowo, wiele filmików zawiera autorskie piosenki. Muszę przyznać, że choć nie zawsze odpowiada mi estetyka tego wykonawcy, to nie spotkałam jeszcze żadnego twórcy, który tak melodyjnie, wdzięcznie i z sensem śpiewa o spychaczu, koparko- ładowarce, czy betoniarce! Sprawdź, zerknij, oceń samodzielnie!

 

Steve & Maggie 

Stevie & Maggie to właściwie jedna osoba. Głównym bohater filmików ma na imię Steve, a Maggie to jego przyjaciółka, ptak, któremu Stevie użycza swojego głosu. Wspólnie przeżywają wesołe i ciekawe przygody. Często zabierają widza w codzienne sytuacje i pomagają zdobywać nowe umiejętności. Przykładem niech będzie zabawny odcinek dotyczący nauki korzystania z nocnika. Nie dość, że poznajemy brytyjski angielski w wyrażeniach dotyczących codzienności dziecka, to jeszcze dodatkowo dostajemy w pakiecie tematyczne piosenki, dużo humoru oraz zachętę do zdobywania nowych umiejętności. Tu także wtrącę swoją uwagę na temat estetyki, która nie do końca mi odpowiada. Uważam, że kolorystyka jest zbyt mocna, ale jest to zrekompensowane przez metodyczne wartości filmów. Mogę zatem przymknąć oko na przejaskrawione kolory. 

Zarówno Blippi, jak i Steve, tworzą świetne metodycznie filmiki. Jako nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie, zwracam Twoją uwagę na fakt, że w filmach często stosowane są techniki ułatwiające dziecku zapamiętywanie nowego materiału, tj. różnorodne powtórzenia, rytmizacje wypowiedzi i powtórzeń, piosenki z nowym słownictwem, wizualizacja znaczenia słów i inne mnemotechniki.  

Jeżeli praktykujesz czas ekranowy, to z całą pewnością i czystym sumieniem mogę polecić Ci obydwu wykonawców. Zerknij na ich filmiki i koniecznie powiedz mi co o nich myślisz i …. najważniejsze! – czy spodobały się Twojemu dziecku?! 

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem.

 

Pozdrawiam,

Paulina
 

Udostępnij post