Wiosenna książka o zaginionym bucie


Dziś proponuję Ci kolejny anglojęzyczny tytuł dla dzieci, który można wyśpiewać! Nie masz tej książki i nie zamieszasz jej kupić? Doczytaj do końca, bo podaję źródła, z których możesz korzystać bez posiadania książkowej wersji tej historii.
 „Mister Magnolia” – tytuł iście wiosenny! U kogo jeszcze kwitną magnolie? Może masz to piękne drzewo w swoim ogrodzie? 

Śpiewanie książek 

O śpiewaniu książek wspominałam już wiele razy. To właściwiem mój konik. Od początku powstania bloga promuję aktywne czytanie! Jego ważną częścią jest możliwość śpiewania książek! Śpiewaniem książek nazywam możliwość „włożenia” tekstu książki w konkretną melodie. Założeń aktywnego czytania nie potrafię ująć w jednym zdaniu, dlatego szykuję dłuższą formę, którą chętnie się podzielę. Zachęcam do śledzenia bloga i moich social mediów. 

Mister Magnolia

*Na zdjęciu moi synowie, każdy nosi jeden but DIY, na wzór bohatera książki

„Mister Magnolia” to książka, której autorem jest Quentin Blake, którego możesz kojarzyć z ilustrowania książek słynnego Roalda Dahla. To zabawna opowieść o Panu Magnolii, który wiódł wesołe życie w jednym bucie. 
Oddawał się rozrywkom muzycznym oraz beztroskim zabawom z przyjaciółmi. Pewnego dnia, spoglądając na przechodniów na ulicy, posmutniał, bo przypomniał sobie, że ma tylko jednego buta! 
Na szczęście historia dobrze się kończy i nasz tytułowy bohater dostaje w prezencie buta! 

Wersja śpiewana

Oto fragment wersji śpiewanej tej książki w moim wykonaniu, które inspirowane było wersją znalezioną na YT. Fragment ten pochodzi ze specjalnych filmów nagrywanych dla uczniów International School of Poznan w czasie pandemii wiosną 2020 roku. 

A to wersja, z której ja nauczyłam się melodii 🙂 

Zróbcie bucik dla Mister Magnolii! 

Na koniec proponuję pracę plastyczno – techniczną z wykorzystaniem surowców wtórnych, czyli w tym przypadku pudełka po chusteczkach jednorazowych. To z niego można zrobić brakujący but dla Pana Magnolii. Dzieciaki uwielbiają wciskać się w różne pojemniki 🙂 Mo synowie świetnie się bawili wcielając się w Pana Magnolię, także moi najmłodsi uczniowie, którym dedykowałam to nagranie wykonali taki bucik DIY. Ta zabawka ma magiczną moc, bo gdy tylko dziecko bierze ją do ręki (albo raczej zakłada na nogę), zaczyna śpiewać „Only one boot, only one boot!”
Daj proszę znać, czy pokusicie się o zrobienie bucika? Będzie mi bardzo miło, jak prześlesz mi zdjęcie! 

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem.

 

Pozdrawiam,

Paulina.

 

 

Udostępnij post