3. urodziny bloga

3. urodziny bloga!

Wszystkiego najlepszego życzę Nam wszystkim – czyli całej społeczności BILIKID. Tak, to nie tylko ja i mój blog! Projekt #bilikid z małego bloga rozrósł się w wielką i bardzo zaangażowaną społeczność rozsianą po całej Polsce, Europie i świecie! Tak, tak! Dostałam kiedyś wiadomość od mam, które obserwują mnie z samego Big Apple – czyli Nowego Jorku. Nie zdawałam sobie z tego sprawy. Ale wracając do urodzin chciałam zaprezentować moje refleksje w tym wpisie. 

Na początek: thank you! 

Świętujemy 3. urodziny bloga www.bilikid.pl!
Pierwsze, co chcę powiedzieć przy tej okazji, to WIELKIE DZIĘKUJĘ! za to, że ze mną jesteś!
Dziękuję Tobie, Czytelniku, który czasem się do mnie odezwiesz, napiszesz, porosisz o poradę, czy wrazisz uznanie.
Dziękuję Tobie, który nie szczędzisz mi krytyki, w sposób elegancki i kulturalny, bardzo to sobie cenię.
Dziękuję Tobie, który udostępniasz publikowane przeze mnie treści, który dzielisz się nimi ze swoimi znajomymi.
Dziękuję Tobie, który podejdziesz do mnie na ulicy i powiesz, że mnie czytasz. Jestem wtedy trochę zmieszana, ale zawsze mnie to bardzo ekscytuje.
Dziękuję także Tobie, milczący Czytelniku, który skrupulatnie analizujesz treść moich wpisów!  
Dziękuję Tobie, który w ogóle nie interesujesz się tematyką bloga, a dasz od czasu do czasu like z sympatii do mnie! 

Wsparcie i rozwój 

W ciągu tych trzech lat, blog stał się moim bardzo bliskim alter ego i urósł do rozmiarów społeczności skupionej wokół bilikid na różnych kanałach. I tak ja, skromna dziewczyna ze Starachowic, jestem w centrum tego projektu. Stało się tak dzięki Czytelnikowi, każdemu pojedynczemu! Tak!!! Można pisać i wspaniale się pisze i tworzy wiedząc, że jest dla Kogo. Uwierz mi, ja to sprawdziłam na sobie wielokrotnie.  Rozwój bloga to w przeważającej części  zasługa nieocenionego wsparcia mojego kochanego męża – Filipa. Jestem Mu za to bardzo wdzięczna! Zamierzam jeszcze wrócić do wątku partnerstwa i wsparcia w osobnym wpisie, bo nie chodzi tylko o wsparcie „techniczne”, ale o wspieranie całego procesu wychowania dzieci w myśl określonej koncepcji. Już wiele razy wspominałam, o tym, że jednomyślność partnerów jest jednym z najważniejszych gwarantów sukcesu w wychowaniu dziecka w otoczeniu więcej niż jednego języka. Twierdzenie to znajduje uzasadnienie w badaniach dr Soni Szramek – Karcz przewodniczącej projektowi Languages and Emotions (o tym przeczytasz na blogu w kilku miejscach, np tutaj). 

Nie sposób pominąć wsparcie przyjaciół i wszystkich życzliwych osób. Bardzo się cieszę, że godziny, które spędziłam nad książkami, w bibliotekach, słuchając wykładów, niezliczone godziny praktyk nauczycielskich i moja bardzo refleksyjna natura, jednym słowem moja wiedza, może się komuś przydać. Ja bardzo chętnie się nią dzielę właśnie tu, na bilkid.pl i w mediach społecznościowych i we wszystkich miejscach związanych z blogiem. Dodam, że  jeszcze chętniej zdobywam nową wiedzę! 

Pierwszy wpis 

W tę trzecią rocznicę urodzin mojego alter ego, wróciłam do pierwszego wpisu, jak co roku. Znajdziesz go tutaj. Miałam pomysł, żeby go zaktualizować. Napisać co się zadziało i co się zmieniło. Ups! Ten sam pomysł miałam dwa lata temu, więc chyba nie będę co roku przedłużała tego pierwszego wpisu, bo nikt go już nie będzie chciał czytać, gdy co rok dojdzie masywny paragraf.

Postanowiłam zatem już nie rozliczać się z tego co sobie wtedy zaplanowałam, a jedynie podsumować to zdaniem, że dobry miałam plan i w większości dobrze zmierzyłam siły na zamiary. Dynamika rozwoju bilikid jednak bardzo mnie zaskoczyła. Gdybym tak porzuciła nauczanie dzieci w praktyce, czyli moją pracę zawodową, przestała spędzać dużo czasu z własnymi dziećmi, zaniechała chodzenia na spacery i robienia różnych prac DIY i hand made, to blog bilikid mógłby być teraz sporą i znakomicie prosperującą firmą. Ale, czy o to chodzi? Nie rzucę pracy w ISoP, kocham to miejsce i tą robotę, bardzo mnie ona inspiruje. Nigdy, przenigdy nie ograniczę mojego czasu z dziećmi, czerpię go pełnymi garściami, póki dzieci jeszcze chcą być ze mną w swoim wolnym czasie. No i czasem muszę uwolnić swoją kreatywność, nie tylko na blog, ale też w tworzeniu czegoś konkretnego, np. nowego mebla 😛 
W ramach bilikid dzieje się tak wiele, że i tak nie jestem w stanie nadążyć! Wciąż zaskakują mnie osoby, które potrafią zatrzymać mnie na ulicy i zapytać, czy bilkid to ja? Tak się dzieje, jestem pewna, że zawsze wtedy jestem bardziej onieśmielona, niż osoba, która zaczyna ze mną konwersację. Emocjonują mnie te spotkania, rzecz jasna – bardzo pozytywnie! 

Czym jest bilikid dziś? 

W te nasze 3. urodziny chciałam Ci napisać czym właściwie stał się bilikid przez te trzy lata. 

BILKID TO CAŁA PRZESTRZEŃ W SIECI, KTÓRA WSPIERA RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH WCZESNYM NABYWANIEM
JĘZYKA OBCEGO PRZEZ ICH DZIECI, W NATURALNY SPOSÓB W DOMU, ORAZ DWUJĘZYCZNOŚCIĄ W POLSKICH WARUNKACH 

blog – serce tego całego projektu, bank wpisów, 
fanpage na Facebooku – miejsce bilikid w social mediach, gdzie będziesz zawsze na bieżąco,
relacje live na Facebooku – filmiki, na których dzielę się swoją wiedzą i pomysłami, 
instagram bloga – gdzie znajdziesz migawki z naszej codzienności oraz instastories,
– grupy facebookowe związane z blogiem: Uczę swoje dziecko angielskiego, Dwujęzyczność zamierzona
kanał bilkid na YouTube (gałązka, która najmniej rozwinęła się w całym tym drzewku, ale… do czasu. Radzę uważać, bo niedługo może pięknie zakwitnąć),
sklep blikid, w którym możesz kupić dostęp do kursu online,
– spotkania i kursy stacjonarne, które do tej pory odbyły się w Poznaniu i Warszawie i Katowicach, 
– wspaniałe współprace, m.in z Projektem naukowo – dydaktycznym Languages & Emotions, Mamy dla Mamy – Mamy piszą książkę, oraz z wieloma ciekawymi ludźmi i uznanymi markami (zakładka współpraca). 

Życzenia

Na koniec przyjmijcie ode mnie życzenia dla Nas
– dla całej społeczności Bilkid! 


Kochani, 
życzę Nam miłości! 
Do samych siebie – żeby się kochać, takim jakim się jest!
Do dzieciaków, którym chcemy przekazać ten wspaniały dar języków, a które nie zawsze chcą go przyjmować! 
Do otoczenia, zwłaszcza tego krytycznego! 
Życzę Tobie też trochę miłości do mnie, która pomoże Ci wybaczać mi drobne błędy, przejęzyczenia. literówki, czy po prostu brak wiedzy i zmęczenie. 

Dziękuję, że ze mną jesteś! 

Pozdrawiam,
Paulina

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku -> bilikidpl. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem.  

Udostępnij post