Podsumowanie roku 2018 i plany na rok 2019

Dziś bardzo personalnie! Postanowiłam krótko spisać swoje przemyślenia dotyczące minionego roku, oraz zdradzić moje plany na Nowy Rok, który niedawno się rozpoczął. Niektórzy z Was zapomnieli już o sylwestrowym szaleństwie i wpadli w kierat codzienności. Pierwszy tydzień nowego roku już za nami, drugi już mija, a ja dopiero piszę o planach na ten Nowy Rok? Właśnie opublikowałam wpis o noworocznych planach,  bo dosłownie do dziś te plany się klarowały. Szykują mi się bardzo ciekawe współprace i udział w wielu spotkaniach i eventach. Bardzo chcę się podzielić z Tobą moimi przemyśleniami i moimi planami, bo to właśnie TY!!! sprawiasz, że chcę i mam dla kogo pisać i działać.

Podsumowanie roku 2018  i postanowienia na Nowy Rok

Nie chcę, by to brzmiało zuchwale, ale odważyłam się to napisać: jestem z siebie bardzo dumna! Miniony rok uważam za bardzo udany, co nie znaczy łatwy. Pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl w kontekście minionego czasu to: PRACOWITY. Sukcesy kończącego się roku to owoce pracy i wydarzeń minionego 2018 roku i lat poprzednich. Nawiązuję do tej myśli w kolejnym wpisie.

Powyższa grafika prezentuje tylko niektóre myśli, które są w mojej głowie, gdy patrzę wstecz na miniony rok. Był to czas, w którym blog rozwinął się bardzo dynamicznie. Dzieje się tak nie tylko dzięki naszej pracy, ale dzięki TOBIE! To właśnie Ty to czytasz i dla Ciebie piszę. Muszę przyznać, że ostatnich kilku latach moje życie zmieniło się diametralnie za sprawą pojawienia się w moim życiu dzieci i bloga! To właśnie te wydarzenia, sprawiły, że w szybkim tempie rozwinęłam się zawodowo. Paradoksalnie, to właśnie w czasie urlopu macierzyńskiego zrobiłam najwięcej w kwestii rozwoju zawodowego.Powstał wówczas blog, który od dawna miałam w głowie. O tym przeczytasz już wkrótce, bo to temat na osobny wpis. Mogę śmiało wyznać przez sobą, że nie odbyło się to kosztem dzieci, którym poświęcałam i wciąż poświęcam sporo czasu. Jedno, czego mogę się powstydzić, że moja aktywność często odbywała się kosztem snu i nad tym chcę pracować w nowym roku. Właśnie wtedy powstał blog, który od dawna miałam w głowie.

Pęd i wir

Rok 2018 to był jakiś ekstremalny pęd! Dni uciekały mi szybciej niż kiedykolwiek. Uwierzcie mi, w minionym roku nie było ani minuty nudy w moim życiu. Bo nawet, kiedy zdarzyło się stać w długiej kolejce w sklepie, czy w zatłoczonym tramwaju, to wykorzystywałam te momenty na przeglądanie zasobów internetowtych i czytanie blogów. Jestem pod ogromnym wrażeniem materiałów jakie tworzą blogerzy i treści wpisów, na licznych blogach, które obserwuję. Wykorzystuje każdą chwilę na łapanie inspiracji z sieci, jak maniak robię to czasem, nawet w czasie mycia zębów :P. Pewnie niektórzy mi nie uwierzą, ale w minionym roku nie obejrzałam żadnego filmu!!!  tzn. może obejrzałam, ale na pewno nie w kinie, a raczej w czasie wyplatania filmu do codziennych obowiązków – podczas prasowania itp. Jeśli potencjalnie znalazły się jakieś strzępki wolnego czasu, to wykorzystywałam je na blogowanie. Na blogu jest zawsze masa większych i mniejszych prac do zrobienia, ot choćby korekta i sprawdzanie poprawnej pisowni w starych wpisach. Może ktoś chętny do pomocy w tej materii?

Co będzie się działo w 2019 roku?

Oj! Będzie się działo!!! Na początku wspominałam, że ten noworoczny wpis publikuję dość późno, bo muszę doprecyzować pewne plany różnych współpracy. Dziś mogę Ci już zdradzić niektóre z nich.

  • Już za kilka dni poznasz owoc mojej pracy, której poświęciłam część wakacyjnego czasu, który można wziąć w rękę i zrobić z niego konkretny użytek! Koniecznie obserwuj bloga
  • Planuję częściej widywać się z Tobą dzięki relacjom live na Facbooku. Tam mogę na żywo odpowiadać na pytania oraz przyjmować sugestie na następne live’y.
  • Chcę bardzo mocno rozwinąć temat „śpiewania książek”, którego jestem wielką entuzjastką.
  • Będzie możliwość stacjonarnego spotkania się ze mną „face to face” cześciej niż w minionym roku w czasie cyklu spotkań w Poznaniu, w bardzo ciekawym miejscu. Mam na myśli jedną z galerii handlowych, gdzie nie tylko można zrobić zakupy i dobrze zjeść, ale spędzić kreatywnie czas, do czego będę starała się przyczynić. Szczegóły wkrótce!
  • Wiosną odwiedzę Katowice, jeśli tam będzie odbywała się ukochana przeze mnie Konferencja Languages & Emotions
  • Pojawię się także kilka razy w Warszawie. Tam także będzie możliwość spotkania się w ramach eventów skierowanych do rodzin w których szczególną uwagę skupia się na językowej edukacji dziecka. Szczegóły zdradzę także wkrótce.
  • Latem oczywiście będę dużo czasu spędzała w świętokrzyskiem, w Starachowicach – moim rodzinnym mieście, gdzie także planuję jakieś blogowe spotkania
  • Będzie mnie można spotkać w stolicy naszego kraju w mojej zaprzyjaźnionej księgarni anglojęzycznej Simplybooks, obrałam sobie za tegoroczny cel odwiedzenie Beaty, która z ogromną pasją prowadzi to miejsce!

Jak widzisz, nie narzekam na nudę, ale niezmiernie się cieszę! Robię to co lubię i jestem szczęśliwa, że mogę się tym z Tobą podzielić, że przydaje Ci się to co, wiem i umiem 🙂

Serdecznie Cię pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia w 2019 roku

Paulina

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Udostępnij post