fbpx
2018 19

Podsumowanie roku 2018 i plany na rok 2019

 

Dziś bardzo personalnie! Postanowiłam krótko spisać swoje przemyślenia dotyczące minionego roku, oraz zdradzić moje plany na Nowy Rok, który niedawno się rozpoczął. Niektórzy z Was zapomnieli już o sylwestrowym szaleństwie i wpadli w kierat codzienności. Pierwszy tydzień nowego roku już za nami, drugi już mija, a ja dopiero piszę o planach na ten Nowy Rok? Właśnie opublikowałam wpis o noworocznych planach,  bo dosłownie do dziś te plany się klarowały. Szykują mi się bardzo ciekawe współprace i udział w wielu spotkaniach i eventach. Bardzo chcę się podzielić z Tobą moimi przemyśleniami i moimi planami, bo to właśnie TY!!! sprawiasz, że chcę i mam dla kogo pisać i działać.

Podsumowanie roku 2018  i postanowienia na Nowy Rok

Nie chcę, by to brzmiało zuchwale, ale odważyłam się to napisać: jestem z siebie bardzo dumna! Miniony rok uważam za bardzo udany, co nie znaczy łatwy. Pierwsze słowo, które przychodzi mi na myśl w kontekście minionego czasu to: PRACOWITY. Sukcesy kończącego się roku to owoce pracy i wydarzeń minionego 2018 roku i lat poprzednich. Nawiązuję do tej myśli w kolejnym wpisie.

Powyższa grafika prezentuje tylko niektóre myśli, które są w mojej głowie, gdy patrzę wstecz na miniony rok. Był to czas, w którym blog rozwinął się bardzo dynamicznie. Dzieje się tak nie tylko dzięki naszej pracy, ale dzięki TOBIE! To właśnie Ty to czytasz i dla Ciebie piszę. Muszę przyznać, że ostatnich kilku latach moje życie zmieniło się diametralnie za sprawą pojawienia się w moim życiu dzieci i bloga! To właśnie te wydarzenia, sprawiły, że w szybkim tempie rozwinęłam się zawodowo. Paradoksalnie, to właśnie w czasie urlopu macierzyńskiego zrobiłam najwięcej w kwestii rozwoju zawodowego.Powstał wówczas blog, który od dawna miałam w głowie. O tym przeczytasz już wkrótce, bo to temat na osobny wpis. Mogę śmiało wyznać przez sobą, że nie odbyło się to kosztem dzieci, którym poświęcałam i wciąż poświęcam sporo czasu. Jedno, czego mogę się powstydzić, że moja aktywność często odbywała się kosztem snu i nad tym chcę pracować w nowym roku. Właśnie wtedy powstał blog, który od dawna miałam w głowie.

Pęd i wir

Rok 2018 to był jakiś ekstremalny pęd! Dni uciekały mi szybciej niż kiedykolwiek. Uwierzcie mi, w minionym roku nie było ani minuty nudy w moim życiu. Bo nawet, kiedy zdarzyło się stać w długiej kolejce w sklepie, czy w zatłoczonym tramwaju, to wykorzystywałam te momenty na przeglądanie zasobów internetowtych i czytanie blogów. Jestem pod ogromnym wrażeniem materiałów jakie tworzą blogerzy i treści wpisów, na licznych blogach, które obserwuję. Wykorzystuje każdą chwilę na łapanie inspiracji z sieci, jak maniak robię to czasem, nawet w czasie mycia zębów :P. Pewnie niektórzy mi nie uwierzą, ale w minionym roku nie obejrzałam żadnego filmu!!!  tzn. może obejrzałam, ale na pewno nie w kinie, a raczej w czasie wyplatania filmu do codziennych obowiązków – podczas prasowania itp. Jeśli potencjalnie znalazły się jakieś strzępki wolnego czasu, to wykorzystywałam je na blogowanie. Na blogu jest zawsze masa większych i mniejszych prac do zrobienia, ot choćby korekta i sprawdzanie poprawnej pisowni w starych wpisach. Może ktoś chętny do pomocy w tej materii?

Co będzie się działo w 2019 roku?

Oj! Będzie się działo!!! Na początku wspominałam, że ten noworoczny wpis publikuję dość późno, bo muszę doprecyzować pewne plany różnych współpracy. Dziś mogę Ci już zdradzić niektóre z nich.

  • Już za kilka dni poznasz owoc mojej pracy, której poświęciłam część wakacyjnego czasu, który można wziąć w rękę i zrobić z niego konkretny użytek! Koniecznie obserwuj bloga
  • Planuję częściej widywać się z Tobą dzięki relacjom live na Facbooku. Tam mogę na żywo odpowiadać na pytania oraz przyjmować sugestie na następne live’y.
  • Chcę bardzo mocno rozwinąć temat „śpiewania książek”, którego jestem wielką entuzjastką.
  • Będzie możliwość stacjonarnego spotkania się ze mną „face to face” cześciej niż w minionym roku w czasie cyklu spotkań w Poznaniu, w bardzo ciekawym miejscu. Mam na myśli jedną z galerii handlowych, gdzie nie tylko można zrobić zakupy i dobrze zjeść, ale spędzić kreatywnie czas, do czego będę starała się przyczynić. Szczegóły wkrótce!
  • Wiosną odwiedzę Katowice, jeśli tam będzie odbywała się ukochana przeze mnie Konferencja Languages & Emotions
  • Pojawię się także kilka razy w Warszawie. Tam także będzie możliwość spotkania się w ramach eventów skierowanych do rodzin w których szczególną uwagę skupia się na językowej edukacji dziecka. Szczegóły zdradzę także wkrótce.
  • Latem oczywiście będę dużo czasu spędzała w świętokrzyskiem, w Starachowicach – moim rodzinnym mieście, gdzie także planuję jakieś blogowe spotkania
  • Będzie mnie można spotkać w stolicy naszego kraju w mojej zaprzyjaźnionej księgarni anglojęzycznej Simplybooks, obrałam sobie za tegoroczny cel odwiedzenie Beaty, która z ogromną pasją prowadzi to miejsce!

Jak widzisz, nie narzekam na nudę, ale niezmiernie się cieszę! Robię to co lubię i jestem szczęśliwa, że mogę się tym z Tobą podzielić, że przydaje Ci się to co, wiem i umiem 🙂

Serdecznie Cię pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia w 2019 roku

Paulina

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeśli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub nawet udostępnisz 🙂
Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji.

Zapraszam także do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i YouTube.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Share on print