fbpx
Bilikid jesiennie

Bilikid jesiennie – o planach blogowych na jesień 2018

Bilikid jesiennie 🍂🍁🌰
Chyba jestem jakimś freakiem, bo ja bardzo się cieszę z nadejścia jesieni! Lubię te przedłużające się wieczory, bo dzieci wcześniej chodzą spać niż latem  Jako, że działam w trybie szkolnym, wrzesień oznacza dla mnie początek roku. Jestem bardzo zmotywowana do pracy. Letni czas zachęca do spędzania każdej wolnej chwili poza domem🌳, a jesień budzi we mnie duże pokłady kreatywności i mam dużo pomysłów na spędzanie czasu w domu🏠.

Zatem na Bilikid jesienią znajdziecie wpisy o:
 KSIĄŻKACH i podręcznikach. Tak! Dużo nowości książkowych u nas! Jedna seria jest w typowo jesiennych barwach, ktoś się domyśla jaka?
Także o moim wyjątkowym sposobie czytania dzieciom anglojęzycznej literatury. Ten sposób jeszcze mnie nie zawiódł i przyciąga uwagę, każdego, nawet najbardziej wybrednego dziecka.
O CZASIE EKRANOWYM – coś o szumnej sprawie ekspozycji dzieci na czas ekranowy, a także o ciekawej alternatywie dla ekranu, która przeniesie nas w czasy naszego dzieciństwa… Dotykałam już tego tematu w jednym z wpisów, jednak wraz ze zmianą rzeczywistości, która mnie otacza (czyli ilością pracy i wiekiem dzieci) zmieniam też trochę zdanie na ten temat.
O NOWYCH TECHNOLOGIACH w nauce angielskiego dzieci. O tym, czym możemy tę naukę urozmaicić i co sprawdzili inni rodzice (szczegóły już wkrótce)
O GRAMATYCE w rymach- lekkiej, łatwej i przyjemnej. Czyli o pewnej książce, bez której nie wyobrażam sobie pracy z dziećmi i tłumaczenia im jakiejkolwiek gramy!

Wracam też do relacji na żywo #live: na Facebooku (które póżniej spisuję na potrzeby bloga). Będziemy rozmawiać m. in o:
O SPECYFICZNYCH CECHACH DZIECI, które bardzo znacząco determinują sposób ich nauczania. Czyli o cechach typowych dla małych dzieci, które muszą być uwzględnione w czasie organizowania im nauki (zabawy) językowej.
O „NIESPEŁNIONYCH AMBICJACH RODZICÓW”, czyli krytyce wczesnego wprowadzania języka obcego i szumie wokół zajęć dodatkowych okiem psychologa dziecięcego #liveZgościem
O BILIKID „OD KUCHNI”, czyli o tym jak my ogarniamy życie, prace zawodowe, własną firmę, małe dzieci, bloga i jeszcze żyjemy i czasem nawet wychodzimy do teatru
 ZAŚPIEWAM! Tadam, tadam! Mimo, że mam ogromne problemy z wyczuciem rytmu, chyba odważę się dla Was zaśpiewać… zależy czy mnie w tym zamiarze będziecie wspierać.

To co? Zostajesz ze mną na blogu? Będzie mi miło jak poinformujesz mnie o tym w komentarzu!

Pozdrawiam,
Paulina

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeśli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub nawet udostępnisz 🙂

Zapraszam także do polubienia fan page Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i YouTube.

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Share on print