fbpx
the-day-henry-met

Urocza bajka dla małego odkrywcy języka angielskiego i nie tylko

Dziś krótko i treściwie opiszę moje najnowsze znalezisko „The Day Henry Met…”, czyli uroczą bajkę o chłopcu, który każdego dnia odkrywa coś nowego w otaczającym go świecie.

Mały Henio

Tytułowy Henry to mały chłopiec, który odkrywa coś nowego każdego dnia. Poznaje zjawiska z przeróżnych zakresów tematycznych, np: zwierzęta, smoka, zegar po dziadku, egipskie zabytki, komiksy, robaki, szczoteczkę do zębów, list, niedźwiedzia, kamerę, pociąg, latarnię, samolot, kosz na śmieci, tęczę  i wiele innych. Odkrycie nie dotyczy wyłącznie tytułowego przedmiotu, ale zjawisk z nim związanych. Np. odcinek, w którym Henry poznaje list, to także zapoznanie z pracą listonosza. Tematów, które porusza ta bajka jest bardzo wiele.

Henry jest małym chłopcem z ogromną wyobraźnią! Spotyka go wiele ciekawych przygód. Dzięki temu uczy się o zwierzętach, zjawiskach chemicznych i fizycznych, sporcie, historii, sztuce i wielu innych tematach. Każdego dnia, Henry poznaje coś nowego. Kogo jeszcze spotka? Czego się dowie?

Kilka uwag technicznych

Grafika tej kreskówki jest bardzo przyjemna i przejrzysta. Nam bardzo przypadła do gustu. Zjawiska i przedmioty, które spotyka Henry są spersonifikowane i rozmawiają z nim. Może to być zarówno wada jak i zaleta. Zależy chyba od tego, w jakim wieku będzie dziecko oglądające tę bajkę. Ja oglądam teraz z 3-latkiem i Jemu bardzo się to podoba.
Dialogi są zrozumiałe, dość wyraźne i świetnie korespondują z obrazem.
Co bardzo istotne dla małego widza, odcinki są bardzo krótkie. Niektóre trwają mniej niż 3 minuty! Są i takie, które trwają 10, 15 i niespełna 30 minut. Zatem nie przyzwalamy dziecku na zbyt długie przesiadywanie przez ekranem.
Jeśli chodzi o muzykę, to nie ma tu piosenki na początek bajki, ale jest za to na końcu odcinka i zawiera nazwę przedmiotu, czy zjawiska, które właśnie poznał Henry. To rozwiązanie wydaje mi się bardzo atrakcyjne.
Jest to produkcja CBeebies – czyli brytyjskiego kanału telewizyjnego należącego do publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego BBC, przeznaczonego dla dzieci od 1. do 6. roku życia.
Uważam, że to świetny materiał uzupełniający do lekcji  dziećmi, a także dopełnienie tematu, który akurat interesuje Twoje dziecko. My oglądaliśmy ostatnio odcinek, w którym Henry poznawał wóz strażacki. To było wspaniałe utrwalenie nasze wizyty w straży pożarnej.
Poniżej obrazek z odcinka, w którym Henry poznaje imbryczek 🙂

Gdzie szukać Henia?

Postanowiłam się podzielić tym odkryciem, bo zauważyłam, że bajka tam ma jeszcze niewiele subskrybcji na YouTube (w porównaniu np. ze sławetną Peppą). Uznałam, że warto puścić w obieg informację o tej kreskówce i zapytać jak podoba się Tobie i Twojemu dziecku.

To link, pod którym znajdziecie oficjalny kanał bajki na YouTube.
Tutaj profil bajki na Facebooku.
A tu strona bajki, na której oprócz odcinków znajdziecie także kolorowanki tematyczne.

Pozdrawiam,
Paulina

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeśli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub nawet udostępnisz 🙂

Zapraszam także do polubienia fan page Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i YouTube.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z tej strony.
Źródła zdjęć użytych we wpisie: tu i tu.

 

 

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Share on print