I see a song - ilustracja z ksiązki

„Let you imagination see your own song” – piękna, wielozmysłowa piosenka

Dziś wpis o przepięknej, subtelnej i niezwykle rozwijającej wyobraźnię książce, na podstawie której powstał równie atrakcyjny klip. Mowa o „I see a song” autorstwa Erica Carle. Właśnie z niej pochodzi cytat poniżej:

I see a song.

I paint music.

I hear colour.

I touch the rainbow,

And the deep spring in the ground.

My music talks.

My colours dance.

Come, listen and let you imagination

See your own song

Czyż nie piękny? Czy tylko ja się nim zachwycam? Jestem przekonana, że nie. Jeżeli jeszcze nie czujesz tej magii, to koniecznie zobacz animację i posłuchaj muzyki, a znajdziemy się w gronie fanów twórczości Carle.

Na początku trochę o autorze

Eric Carle to amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci, a także projektant. Myślę, że możesz znać tego autora dzięki jego najsłynniejszej książce „The Very Hungry Caterpillar” opublikowanej w latach 60′, którą dziś można przeczytać aż w 62 językach!  „The Very Hungry Caterpillar”  swoimi barwami i historią pasuje mi raczej na jesienny wpis – znajdziesz go tutaj. Bardzo serdecznie polecam oficjalną stronę autora eric-carle.com. Znajdziesz tam spis wszystkich książek wraz z ich opisami. Przekłady książek na rożne języki, źródła, gry itd. Warto tam zajrzeć.

Treść, obraz , barwy, dźwięki – uczta dla zmysłów

Autor nie tylko pisze, ale ilustruje książki. Mnie osobiście chyba najbardziej przyciągają właśnie te ilustracje. Jestem nimi zachwycona, bo stoją w opozycji do plastikowo -jaskrawo – brokatowego kiczu serwowanego najmłodszym odbiorcom kultury. Mimo całej mojej sympatii do Świnki Peppy oraz ukochanego przez mojego Synka Blippi’ego, mam ochotę czasem od nich odpocząć i mam wrażenie, że moje dzieci też. Tu ukojenie estetyczne daje nam kreska Erica Carle. Jego ilustracje są bardzo charakterystyczne. Używa techniki kolażu, farbami akrylowymi pokrywa skrawki papieru – czasem używając szerokiego pędzla, czasem wąskiego, a czasem po prostu palców, gąbki lub innych narzędzi pozwalających uzyskać pożądaną teksturę. Następnie wycina i składa w piękne, kolorowe obrazy. Wiele z jego książek ma wycinanki, mrugające światełka, a nawet wydaje dźwięki.•

Już dłużej nie zamierzam Cię zwodzić. Przekonaj się o czym mówię i przenieś się na kilka minut do świata, w którym możesz zobaczyć piosenkę, pomalować muzykę, usłyszeć kolor i dotknąć tęczy.

https://www.youtube.com/watch?v=8lgwgXFGhY8

I jak? Już rozumiesz dlaczego tak się zachwyciłam? Zakochana w muzycznej wersji książki zamówiłam papierową jej wersję i nie mogę się doczekać, aż do mnie przyjdzie!
Znasz podobne perełki? Koniecznie podeślij!

• https://pl.wikipedia.org/wiki/Eric_Carle#Publikacje

Pozdrawiam,
Paulina

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Udostępnij post