Angielskie piosenki na Boże Narodzenie

Gdy za oknem brakuje śniegu, to świąteczny klimat możemy stworzyć m.in za pomocą „christmasowych” piosenek. „Last Christmas” to po chyba drugi nieoficjalny hymn Polaków (zaraz po „Jesteś szalona” Boys’ów). Ten hit możemy usłyszeć w każdym centrum handlowym już od listopada. A co z innymi piosenkami? Znacie jakieś fajne piosenki świąteczne dla dzieci, które nie zmęczą Was niczym przemielone tysiące razy „All I want for Christmas is you” Mariah Carey, czy „Snow is falling” Shakin Stvens’a?  Pewnie znacie jakąś w miarę przyjemną wersję „Jingle Bells” czy „We Wish You a Merry Christmas”. Wciąż są to znane i dość męczące piosenki. Może w Mikołajki słuchamy ich z entuzjazmem, bo ostatnio słyszeliśmy je rok temu, ale czy tak samo chce nam się ich słuchać trzy tygodnie później? Wątpię… Macie już dość kiczu towarzyszącego rozrywce kierowanej do dzieci? Piosenki bożonarodzeniowe są często pozbawione gustu i z kulturą mają mało wspólnego. Szukałam jakieś alternatywy dla świątecznych szlagierów i zdaje się, że znalazłam.

Świąteczna playlista 123 Kids TV

Jest świetna, zupełnie nie mainstreamowa! Jestem pewna, że Was zaciekawi i wpadnie w ucho! Znalazłam  kilka piosenek, które według mnie są rewelacyjne pod każdym względem! To playlista 123 Kids TV. Stworzyłam ją specjalnie dla Was i każdy może ją znaleźć na moim kanale na You Tube, gdzie serdecznie zapraszam.
A 123 Kids TV uwielbiam za:

  •  muzykę-  uważam, że jest odpowiednia dla małych dzieci atakowanych niezliczoną ilością bodźców. Jest inna niż pozostałe piosenki dedykowane dzieciom,
  • grafikę – prostą i wyrazistą, jednocześnie jakby dziecięcą ręką malowaną, bez plastiku i brokatu, trochę koślawą, ale przez to naturalną,
  • zróżnicowane słownictwo– za bogactwo słowne, wielość powtórzeń i wyrazistą wymowę,
  • niebanalne rymy– które ułatwiają zapamiętanie tekstu,
  • poprawność dydaktyczną – czyli taką konstrukcję, że piosenki te bawią i skutecznie uczą, tak że dzieciaki nie orientują się, że czegoś się uczą. To coś, na co nauczyciele zwracają uwagę 🙂
  • uniwersalność – czyli, to że podobają się dzieciom i dorosłym, że rodzic nie czuje się zażenowany podczas słuchania muzyki (teoretycznie) dla dzieci,
  • humor i mądrość – jednocześnie bawią i uczą, w bardzo inteligenty sposób przekazują treści. Jednocześnie są bardzo mądre. Przykładem tego niech będzie piosenka z proponowanej przeze mnie playlisty.

Mamo, tato! Jesteś „Santą”

W piosence „Santa Claus Song 2”, 123 Kids TV, tytułowy Santa zostaje przedstawiony jako najbardziej zapracowany człowiek świata, który wśród swoich licznych zajęć i zainteresowań zawsze pamięta o uszczęśliwianiu dzieciaków. Ta piosenka mnie bawi i jednocześnie wzrusza. Dlaczego? Widzę w niej siebie i mojego męża, zabieganych i cierpiących na brak snu i czasu na relaks, a wszystko dlatego, żeby zobaczyć uśmiech na małych buźkach naszych dzieci.
Proponuję Wam zadanie! Wstawcie swoje imię lub po prostu mum and dad w miejsce „Santa” w tej piosence. Czy ta piosenka nie jest o Was? Rodzicach?

Jeśli czytasz ten wpis w warunkach, w których nie możesz sobie odtworzyć piosenki, to specjalnie dla Ciebie załączam tekst poniżej.

We all know that Christmas is a busy time of year.
For Santa – he is the busiest man.
But when he gets some time off for making presents just for you,
There are many other things that Santa likes to do.
Santa, he makes models, he likes to read ba book.
Santa, he plays video games, and he also likes to cook.
Santa likes to bungee jump, surf or even fly.
There aren’t so many things that Santa wouldn’t try.
Santa, he plays cricket, he plays rugby too.
He plays American football, and he likes to go to  the pool.
He plays baseball in the summer, hockey in the winter,
And all year round he shoots a hoop or two.
Oh! Santa, Santa! He is such a magic guy.
He also spends a lot of time teaching reindeers how to fly.
Santa likes to juggle and he likes to ride a bike.
And when the weather is windy he loves to fly his kite.
Santa, he goes hiking. He has picnics in the park.
Sometimes when he is fishing he sees five flies in the dark.
We all know that Christmas is a busy time of year.
But Santa, he doesn’t mind at all.
Because he knows that his hard work will all be worthwhile,
When he sees the children and all their happy smiles

Do moich rodziców

Śmieszna ta piosenka? Raczej tak, ale kiedy zamiast „Santa” wstawiasz swoje imię, to staje się refleksyjna. Mi przypominają się obrazy z dzieciństwa i wiele, wiele mikołajowych nocy, gdy czuwałam by przyłapać Świętego Mikołaja, jak podrzuca mi prezent pod poduszkę. Nigdy Go nie złapałam… zawsze zasypiałam z nadzieją, że jednak przebudzę się w odpowiednim momencie. Nie pamiętam co dokładnie znajdowało się w prezentach pod poduszką. Dokładnie pamiętam tę radość i ekscytację, że był i coś mi  zostawił. Dziękuję Wam Kochani Rodzice! Przepraszam, że 5 grudnia chodziliście późno spać przez moje oczekiwanie na Mikołaja! Teraz ja nim jestem!

Pozdrawiam,
Paulina

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Prawa do zdjęć należą do markusspiske (fotografia dostępna w serwisie Pixabay, dostęp 03.12.2017)

Udostępnij post