Co mówią ubrania? Wpis z niespodzianką

Zawsze czytasz co masz napisane na koszulce?

Patrzysz jakie przesłanie mają na ubraniach inni? W naszych garderobach i szafach  naszych dzieci jest zapewne więcej ubrań z anglojęzycznymi napisami niż z jakimś hasłem w języku polskim. Język angielski tak mocno wpisał się w naszą codzienność, że już chyba nie zastanawiamy się nad tym co i jak jest napisane na ubraniach. Całkiem niedawno, internet obiegło zdjęcie małej dziewczynki w koszulce z angielskim napisem budzącym słuszne kontrowersje. Rodzice nie przeczytali… albo przeczytali bez zrozumienia. No właśnie, warto poświęcić chwilę i sprawdzić co jest napisane na ubraniu, szczególnie jeśli chodzi o stroje najmłodszych. Zgodnie z tą myślą zaczęłam szukać fajnych, nietuzinkowych ubrań dla moich dzieci. Teraz, po narodzinach drugiego synka, trochę zmieniłam stosunek do kupowania dziecięcych ubrań. Mimo, że dziecięca garderoba nie wystarcza na długi czas, to jednak doszłam do wniosku, że warto kupić lepsze jakościowo ubranie, zwłaszcza gdy w perspektywie czasu będzie noszone przez min. dwójkę dzieci. I tak trafiłam na bardzo fajną kolekcję.

Angielskie napisy

The history begins now – Historia zaczyna się teraz

Do tego sklepu trafiłam przypadkowo. To, co przykuło moją uwagę to świetny pomysł na angielskie napisy na ubraniu. Zobaczcie sami. Duży angielski napis i mniejsze, dyskretne, a widoczne tłumaczenia na polski. Tego jeszcze nigdzie nie widziałam! Taki sposób nie budzi wątpliwości, o co chodzi z danym napisem. Mało tego, dziadkowie (z pokolenia, które nie zna języka angielskiego), mogą pokusić się o zakup modnej bluzki dla wnucząt, nie martwiąc się, że strzelą gafę językową. Pomyślałam, że to fajny patent dla rodzin dwujęzycznych oraz tych, w których uczy się języka angielskiego od najwcześniejszych lat. W ogóle to bardzo dobry pomysł.

Co zawiera wyprawka szkolna?
Może niespodziankę?

Zdaję sobie sprawę, że większość z Was kompletuje teraz wyprawkę przedszkolną i szkolną dla swoich dzieciaków. Dopiero przeglądając ciuszki dla moich chłopaków (szukając najpotrzebniejszych ubrań do żłobka dla mojego starszaka) zdałam sobie sprawę, że w skład wyprawki wchodzą nie tylko podręczniki i artykuły papiernicze, ale także wygodne i praktyczne ubrania „do szkoły” oraz strój na zajęcia sportowe. Wydatków jest mnóstwo! Wychodzi na to, że w sierpniu żegnamy nie tylko wakacje, ale także pieniądze… Żeby nie było to aż tak dotkliwe dla Waszych portfeli, mam niespodziankę!

KODY RABATOWE do sklepu Endo

Endo kod rabatowy -20% do pobrania na Kupon.pl

 

Shopping czas zacząć

Korzystajcie, póki można! Kody działają jeszcze kilka dni, w sam raz, aby zdążyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Żal nie skorzystać.

Dziś temat trochę off topic, mało w nim edukacji językowej. Wydaje mi się on jednak na tyle ciekawy, że chciałabym do niego jeszcze wrócić. W moim otoczeniu zdarzyło się kilka zabawnych historii związanych z niezrozumieniem anglojęzycznego napisu na ubraniu albo totalnym niedopasowaniem go do osoby. W internecie można trafić na wiele zdjęć z tym związanych. A może Wam zdarzyły się jakieś śmieszne historie w tym temacie? Dajcie znać i koniecznie pochwalcie się zakupami!

 

Pozdrawiam,

Paulina

Prawa do zdjęć użytych we wpisie należą do endo.pl (dostęp 20.08.2017).

Udostępnij post