5 prostych angielskich zabaw na świeżym powietrzu (cz.1)

Zanim zaczniecie czytać, nie sugerujcie się zdjęciem! Wśród pięciu propozycji zabaw, bańki mydlane to tylko jedna z nich. Ciekawa jestem, czy pozostałe cztery Was zaskoczą.

Od dziecka mam rozdwojenie jaźni w kwestii początku i końca roku, mianowicie przeżywam dwa rozpoczęcia i zakończenia. Jedne kalendarzowe, a drugie związane z edukacją zinstytucjonalizowaną. Chyba nie jestem w tym rozdwojeniu odosobniona. Bo o ile nie pracujecie w szkole, to macie dzieci, z którymi przeżywacie te ważne w edukacji chwile.

Hurra! Wakacje!

I tak dobrnęliśmy do kolejnych letnich wakacji. Z wakacjami kojarzą się podróże, dalekie i te bliskie, zabawa, zwłaszcza na świeżym powietrzu, długie i jasne wieczory oraz beztroski czas. Od ostatniego wpisu, przez kilka kolejnych, tematyka będzie kręciła się wokół tych wakacyjnych skojarzeń. Zatem same przyjemności.
O naszych pomysłach na zabawy z dzieckiem w podróży z wykorzystaniem języka angielskiego pisałam w ostatnim poście. Liczę, że podeślecie mi więcej i razem stworzymy bank pomysłów gwarantujący przyjemną podróż dla całej rodzinki i zero nudy. My właśnie mamy okazję je wykorzystywać bo wyruszyliśmy w Polskę na długi, czerwcowy weekend.

Zabawy na świeżym powietrzu

Dziś chciałabym się skupić na zabawach poza środkami transportu, czyli na świeżym powietrzu. Tym razem to zbiór wskazówek inspirowany wpisami z blogów, nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi.

 1. Bańki mydlane!
  Dzieci je uwielbiają, a my jako opiekunowie chowamy je, zakazując używania w domu. Warto wykorzystać je na dworze. Są one atrakcją samą w sobie, a także miarą czasu. Zabawa polega na tym, że dziecko wypowiada angielskie słowa z danej kategorii np. liczy, kolory czy zwierzęta. Czas na wypowiadanie słówek kończy się wraz ze zniknięciem baniek mydlanych.

  Potrzebne akcesoria: banki mydlane
  Miejsce: dowolne

 2. Gra planszowa na chodniku.
  Rysujemy kredą na chodniku pola do gry planszowej, na polach umieszczamy napisy lub symbole z zadaniami do wykonania. Może to być wypowiedzenia pojedynczego zdania na jakiś temat, np. the weather, albo nazwanie 3 zwierząt domowych po angielku, albo polecenie dotyczące aktywności fizycznej np. 3x jump. Dostosujcie polecenia do dziecka. Na poszczególne pola można dostawać się za pomocą kostki i wyrzuconych na niej liczby kroków. Te kroki liczymy oczywiście po angielsku.

  Potrzebne akcesoria: kolorowa kreda, kostka do gry
  Miejsce: chodnik lub asfalt

 3. Piłka plażowa i kolory.
  Klasyczną piłkę plażową można wykorzystać do fajnej zabawy. Zabawa polega na nazywaniu kolorów, które chwyci dziecko obiema rękami, dodatkowo można zapytać np. o 3 rzeczowniki w złapanych kolorach.

  Potrzebne akcesoria: piłka plażowa
  Miejsce: dowolne

 4. Trasa rajdowa. Na chodniku można narysować trasę do pokonania samochodzikami do zabawy. Poszczególne punkty na drodze mogą mieć angielskie nazwy, np. blue stop, czyli miejsce, w którym zatrzymuje się każdy samochodzik z niebieskim elementem, albo numbers stop, gdzie liczymy części samochodziku, czyli robimy przegląd techniczny. Nazwy przystanków ogranicza tylko Wasza wyobraźnia. W tej zabawie można ćwiczyć pytania i polecenia związane ze wskazywaniem drogi, a więc kierunki, strony itd.Potrzebne akcesoria: kolorowa kreda, samochodziki do zabawy
  Miejsce: Dowolna nawierzchnia, na której można narysować trasę *
  *Warto mieć przygotowany wielki arkusz tzw, szarego papieru, w razie niepogody, na nim można kredą wyrysować opisaną wyżej trasę i bawić się w pomieszczeniu.
 5. Popularne klasy.
  Starą i ciągle lubianą grę w klasy można także rozegrać po angielsku wymawiając w tym języku cyfry i czasowniki opisujące ruch.

  Potrzebne akcesoria: kolorowa kreda
  Miejsce: chodnik lub asfalt

Cdn.

Dziś przedstawiłam pięć propozycji, wkrótce pojawią się koleje. Moją inspiracją przy pisaniu tego wpisu był blog Londonopoly. Mam nadzieję, że pomożecie mi budować bank pomysłów z angielskimi zabawami na świeżym powietrzu dzieląc się swoimi pomysłami. Dajcie znać, czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy, albo czy podobają Wam się opisane zabawy.

Pozdrawiam,

pięknej pogody, udanej zabawy!

Paulina

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Prawa do zdjęcia należą do Unsplash (serwis Pixabay, dostęp 15.06.2017)

Udostępnij post