fbpx

Rewelacyjne nowości wyd. Usborne dostępne w Polsce

Już wspominałam, że wciąż ciężko kupić w polskich stacjonarnych sklepach dobre książeczki anglojęzyczne. Zwykle są to książeczki wydawane przez polskie wydawnictwa, które raczej nie są w stanie dorównać oryginałom. Są to często bezpośrednie tłumaczenia, czy błędne interpretacje. Bywają w nich błędy merytoryczne, czasem nawet i w pisowni. Jednak z pomocą przychodzą nam sklepy internetowe, gdzie możemy kupić oryginalne książki brytyjskich, czy amerykańskich wydawnictw.

Nasze sprawdzone sklepy

Już kilka postów poświęciłam tematyce książek dla dzieci (mi.in wpis 1 i wpis 2). Temat ten powraca w różnych grupach i na forach. Kiedyś pisałam, że często udaje mi się znaleźć świetne książeczki za bezcen w secondhandach i na portalu OLX. Nowości, czasem nawet w korzystnych cenach można naleźć w TK Maxx. Ale te wszystkie źródła nie dają nam za dużego wyboru. To trochę taki szczęśliwy traf, bierzemy to, co jest. Jeśli szukam czegoś konkretnego, dopasowanego do wieku i potrzeb dziecka, na prezent, czy specjalną okazję, to wybieram ze sprawdzonego sklepu Children’s English Books. To sklep z książkami rewelacyjnego wydawnictwa Usborne. Znajdziecie tam książki dla dzieci w każdym wieku, o różnym stopniu znajomości języka i o rozmaitych zainteresowaniach. Prowadzony jest przez bardzo kontaktową i pomocną panią Monikę, która doradzi jaką książkę wybrać zgodnie z umiejętnościami i zainteresowaniami dziecka. Co więcej, raczej trudno znaleźć książki tego wydawnictwa w wymienionych przeze mnie wcześniej miejscach. Dlatego właśnie szczerze polecam sprawdzonego importera tych książek w Polsce. Oczywiście, możecie poprosić znajomych, którzy mieszkają w UK o zakup jakieś książki, ale zawsze to będzie jakaś, wybierana czasem przez przypadkową osobę.

Książkowe szaleństwo

My zaczęliśmy naszą przygodę z książeczkami Usborne od książeczki Slide and See, gdy synek miał nieco powyżej roku. Opisałam to w osobnym wpisie. Powiemszczer ze, że apetyt rośnie w miarę jedzenia! Po lekturze tej książeczki, zarówno synkowi, jak i nam –  rodzicom, zachciało się więcej. Tak odkrywaliśmy następne rewelacyjne pomysły na książki. Bo Usborne ma pomysł na książki, one naprawdę nie są sztampowe i nudne! Jeśli chodzi o najmłodszych czytelników, to wydawca dosłownie stanął na głowie, żeby zainteresować maluszki książką. W ich ofercie można znaleźć książeczki materiałowe dla bobasów, sensoryczne w towarzystwie maskotki głównego bohatera (na moim blogu była okazja do wygrania tego rodzaju książeczki), książeczki manipulacyjne, odkrywane – z zagadkami, z naklejkami, takie, które same się czytają, z kołysankami, a nawet takie, w których mieszka główny bohater opowieści i jest bardzo ruchliwy. W ofercie są także klasyczne książki z opowieściami oraz gry.

Zainteresowani?

Kojarzysz te wszystkie rodzaje książek? Ja z niektórymi spotkałam się po raz pierwszy właśnie dzięki Usborne. Szczerze zachęcam do przejrzenia oferty polskiego importera tych książeczek. Możesz śledzić ich stronę na Facebooku, a także obejrzeć filmiki, które pokazują działanie książeczek, zwłaszcza te ruchome elementy.
Nasz biblioteczka wzbogaciła się o książki widoczne na fotografii, u góry wpisu. Wybrane pozycje z przyjemnością Ci przybliżę, mam nadzieję, że mój najmłodszy recenzent też pokaże swój zachwyt nad tymi książeczkami. Póki co poszukaj sama/sam tego, co Was interesuje, być może nasze wybory będą podobne.

Niespodzianka!

Na koniec miła niespodzianka! Specjalnie dla czytelników bloga rabat na zakupy w sklepie internetowym wznowiony –  15 % zniżki na hasło Bilikid

Filmiki i zdjęcia dotyczące wybranych przez nas książek są w przygotowaniu. Trafią do Ciebie w następnym tygodniu. Ciekawa jestem czy spodobają Ci się te same książki co nam 🙂

Pozdrawiamy 🙂

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeśli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub nawet udostępnisz :).

Zapraszam także do polubienia mojego fan page na Facebooku, obserwowania mnie na Instagramie czy YouTube.

Paulina

Udostępnij post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Share on print