Rewelacyjne nowości wyd. Usborne dostępne w Polsce

Już wspominałam, że wciąż ciężko kupić w polskich stacjonarnych sklepach dobre książeczki anglojęzyczne. Zwykle są to książeczki wydawane przez polskie wydawnictwa, które raczej nie są w stanie dorównać oryginałom. Są to często bezpośrednie tłumaczenia, czy błędne interpretacje. Bywają w nich błędy merytoryczne, czasem nawet i w pisowni. Jednak z pomocą przychodzą nam sklepy internetowe, gdzie możemy kupić oryginalne książki brytyjskich, czy amerykańskich wydawnictw.

Nasze sprawdzone sklepy

Już kilka postów poświęciłam tematyce książek dla dzieci (mi.in wpis 1 i wpis 2). Temat ten powraca w różnych grupach i na forach. Kiedyś pisałam, że często udaje mi się znaleźć świetne książeczki za bezcen w secondhandach i na portalu OLX. Nowości, czasem nawet w korzystnych cenach można naleźć w TK Maxx. Ale te wszystkie źródła nie dają nam za dużego wyboru. To trochę taki szczęśliwy traf, bierzemy to, co jest. Jeśli szukam czegoś konkretnego, dopasowanego do wieku i potrzeb dziecka, na prezent, czy specjalną okazję, to wybieram ze sprawdzonego sklepu Children’s English Books. To sklep z książkami rewelacyjnego wydawnictwa Usborne. Znajdziecie tam książki dla dzieci w każdym wieku, o różnym stopniu znajomości języka i o rozmaitych zainteresowaniach. Prowadzony jest przez bardzo kontaktową i pomocną panią Monikę, która doradzi jaką książkę wybrać zgodnie z umiejętnościami i zainteresowaniami dziecka. Co więcej, raczej trudno znaleźć książki tego wydawnictwa w wymienionych przeze mnie wcześniej miejscach. Dlatego właśnie szczerze polecam sprawdzonego importera tych książek w Polsce. Oczywiście, możecie poprosić znajomych, którzy mieszkają w UK o zakup jakieś książki, ale zawsze to będzie jakaś, wybierana czasem przez przypadkową osobę.

Książkowe szaleństwo

My zaczęliśmy naszą przygodę z książeczkami Usborne od książeczki Slide and See, gdy synek miał nieco powyżej roku. Opisałam to w osobnym wpisie. Powiemszczer ze, że apetyt rośnie w miarę jedzenia! Po lekturze tej książeczki, zarówno synkowi, jak i nam –  rodzicom, zachciało się więcej. Tak odkrywaliśmy następne rewelacyjne pomysły na książki. Bo Usborne ma pomysł na książki, one naprawdę nie są sztampowe i nudne! Jeśli chodzi o najmłodszych czytelników, to wydawca dosłownie stanął na głowie, żeby zainteresować maluszki książką. W ich ofercie można znaleźć książeczki materiałowe dla bobasów, sensoryczne w towarzystwie maskotki głównego bohatera (na moim blogu była okazja do wygrania tego rodzaju książeczki), książeczki manipulacyjne, odkrywane – z zagadkami, z naklejkami, takie, które same się czytają, z kołysankami, a nawet takie, w których mieszka główny bohater opowieści i jest bardzo ruchliwy. W ofercie są także klasyczne książki z opowieściami oraz gry.

Zainteresowani?

Kojarzysz te wszystkie rodzaje książek? Ja z niektórymi spotkałam się po raz pierwszy właśnie dzięki Usborne. Szczerze zachęcam do przejrzenia oferty polskiego importera tych książeczek. Możesz śledzić ich stronę na Facebooku, a także obejrzeć filmiki, które pokazują działanie książeczek, zwłaszcza te ruchome elementy.
Nasz biblioteczka wzbogaciła się o książki widoczne na fotografii, u góry wpisu. Wybrane pozycje z przyjemnością Ci przybliżę, mam nadzieję, że mój najmłodszy recenzent też pokaże swój zachwyt nad tymi książeczkami. Póki co poszukaj sama/sam tego, co Was interesuje, być może nasze wybory będą podobne.

Niespodzianka!

Na koniec miła niespodzianka! Specjalnie dla czytelników bloga rabat na zakupy w sklepie internetowym wznowiony –  15 % zniżki na hasło Bilikid

Filmiki i zdjęcia dotyczące wybranych przez nas książek są w przygotowaniu. Trafią do Ciebie w następnym tygodniu. Ciekawa jestem czy spodobają Ci się te same książki co nam 🙂

Pozdrawiamy 🙂

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeśli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub nawet udostępnisz :).

Zapraszam także do polubienia mojego fan page na Facebooku, obserwowania mnie na Instagramie czy YouTube.

Paulina

Udostępnij post