Cisza na blogu, piosenki i życzenia „christmasowe” :)

Chorowity czas

Kochani! Moja dłuższa nieobecność na blogu nie jest spowodowana wirem świątecznych przygotowań, ale chorobami, które zaatakowały każdego domownika. Od jakiś dwóch tygodni walczymy z licznymi infekcjami, resztkami sił próbując jednak choć trochę przygotować się do Świąt. Już powoli zdrowiejemy, jedni szybciej, drudzy trochę wolniej, ale widać poprawę.

Nie uciekniemy od świątecznych hitów

Boże Narodzenie w naszym domu to przede wszystkim kultywowanie polskiej tradycji. Jednak gdzieś tam w tle słychać Christmasowe piosenki w wykonaniu Franka Sinatry czy bliskiego naszym sercom chóru Gospel Joy. Jakoś szczególnie nie namawiam Was do „amerykanizowania” naszych pięknych polskich świąt, ale skoro podejmujecie próby dwujęzycznego wychowania, to warto może właśnie gdzieś w tle puszczać anglojęzyczne piosenki świąteczne. Ich wybór jest ogromny, nawet nie muszę podpowiadać czego i gdzie szukać. Świąteczne hity wręcz atakują nas, zwłaszcza w czasie przedświątecznych zakupów.
Jeśli chodzi o dzieciaki, to polecam Wam półgodzinną playlistę Super Simple Songs specjalnie na Święta Bożego Narodzenia. Zawiera ona najpopularniejsze świąteczne piosenki, w tym Jingle Bells z powtarzaniem po każdym wersecie piosenki w wersji karaoke. Dzięki takiej aranżacji piosenki, można wreszcie nauczyć się tego najczęściej zmyślanego przez dzieci tekstu. Nasz synek bardzo entuzjastycznie reaguje na piosenkę Santa, która jest bardzo rytmiczna i melodyjna. Szybko wpada w ucho i bardzo łatwo ją zapamiętać. Wypróbujcie koniecznie 🙂

Na koniec tego krótkiego wpisu chciałabym Wam bardzo podziękować, za to, że ze mną jesteście. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że Ktoś czyta to, co piszę. Dziękuję za każdego like, za komentarze, pytania i wiadomości. Teraz pozostaje mi złożyć życzenia świąteczne, co robię w wielką radością.

 

Życzę Wam, żeby te Święta, były ZDROWE (nam w ostatnim czasie brakuje zdrowia i naprawdę bywa ciężko),

by to zdrowie towarzyszyło Wam po Świętach i przez cały Nowy Rok!

Życzę także wiary w siebie i we własne możliwości

i samych radości płynących z domowej nauki języka angielskiego!

Paulina z rodzinką

 

Udostępnij post