Najpopularniejsze rymy angielskie- absolutne MUST KNOW :) cz.2

Przypadek? Nie sądzę

Całkiem przypadkowo kupiłam zestaw czterech książeczek z najpopularniejszymi angielskimi rymami. Skusiłam się zobaczywszy tytułowe rymowanki, które znam zarówno w wersji mówionej, jak i śpiewanej. Pisałam już na temat rymów we wpisie pt. „Angielskie rymowanki dla dzieci – kilka przykładów cz.2”. Bazowałam wtedy na jednej konkretnej książce, która jest zbiorem rymów. Nie spodziewałam się, że tak szybko powrócę do tego tematu. Sprawcą tego powrotu była wizyta w moim ulubionym sklepie, co za tym idzie zakup kilku ciekawych książek.

projekt-bez-tytulu3

„My Favourite Nursery Rhymes” wyd. Sandcastle Books,  to zbiór popularnych na całym świecie, krótkich rymowanek angielskich. Kilka z nich przepisałam specjalnie dla Was, a dodatkowo podałam też linka do ich śpiewanych wersji. Oto one: Częstujcie się 🙂

Humpty Dumpty

Humpty Dumpty sat on a wall,

Humpty Dumpty had a great fall.

All the king’s horses and all the king’s men,

Couldn’t put Humpty together again!

Tutaj znajdziecie cały wpis poświęcony tej rymowance. Tytułowy Humpty Dumpty to spersonifikowane jajko :), które porównywane jest z nazwą Wańka Wstańka. Doszukałam się nawet rymowanego tłumaczenia:

Humpty Dumpty na murze siadł.
Humpty Dumpty z wysoka spadł.
I wszyscy konni i wszyscy dworzanie
Złożyć do kupy nie byli go w stanie.

Hickory Dickory Dock

Kolejną znaną rymowanką jest Hickory Dickory Dock, Ten rym można porównać do polskiego „Entliczek pentliczek”. W naszej książeczce mamy tylko jedną zwrotkę tej rymowanki, natomiast w wersji śpiewanej doszukałam się kilku strof. Rzecz w tym, że w ślad za myszką na zegar wchodzą inne, coraz większe zwierzaki, aż do słonia, czy hipopotama. Domyślacie się pewnie jak kończy się piosenka :). Podaję dwa adresy do piosenek, ponieważ w obu występują różne zwierzęta. Hickory Dickory Dock, Super Simple Songs oraz  Twinkle Little Songs

Hickory Dickory Dock,

The mouse ran up the clock.

The clock struck one,

The mouse ran down.

Hickory, dickory dock!

Mary had a little lamb

Mary Had a Little Lamb, to rym, który chyba wszyscy w mig kojarzą z melodią. Opowiada o dziewczynce, która była właścicielką tytułowej owieczki, a także, w wydaniu Super Simple Songs – innych zwierząt. Całkiem sympatyczną wersję tej piosenki znajdziecie także na kanale ABCkid TV.

Mary had a little lamb,

Its fleece was white as snow,

And everywhere that Mary went,

The lamb was sure to go.

Ring-a-Ring o’Roses

Ring-a-Ring o’Roses to coś w rodzaju „Baloniku nasz malutki”. Przykładowa wersja tej zabawy znajduje się pod tym adresem. To dobra zabawa do pracy w grupie dzieci.

Ring-a-ring o’roses,

A pocket full of posies,

A-tishoo! A-tishoo!

We all fall down.

One, two – buckle my shoe

One, two – buckle my shoe to popularna wyliczanka.Little Baby Bum proponuje w wersji prowadzonej przez robota.

One, two – buckle my shoe,

Three, four – knock/shut/open the door,

Five, six- pick up sticks,

Seven, eight- lay them straight,

Nine, ten – say it again/ a big fat hen

projekt-bez-tytulu2

To te najpopularniejsze. Mam nadzieję, że moje zakupy okażą się pomocne :). Nabyłam nie tylko zestaw książek widoczny na zdjęciu, ale także inne ciekawe pozycje z literatury dla dzieci. Jednak nie wszystko na raz.Jeśli macie ochotę na więcej rymów to zapraszam do części 1 wpisu o rymach oraz części 3.

Resztą zakupów pochwale się w odpowiednim czasie. Zdradzę tylko, że nie wszystkie kupiłam dla mojego synka. Być może  coś trafi w ręce Twojego dziecka…

…coming soon!

Pozdrawiam-

Paulina

Zachęcam Cię do zapisania się do mojego newslettera (każdy subskrybent dostaje darmowego ebooka na temat bajek do nauki angielskiego) oraz do dołączenia do grupy Uczę swoje dziecko angielskiego. Zapraszam do polubienia fanpage Bilikid na Facebooku, obserwowania nas na Instagramie i subskrybowania naszego vloga na YouTube oraz uśmiechania się z nami na TikToku. Jeśli spodobał Ci się ten wpis i uważasz, że warto go przeczytać, będę bardzo wdzięczna jeżeli wyrazisz to w komentarzu, dasz like lub udostępnisz. 

Wszystkie treści na blogu i w social mediach są darmowe. To rezultat mojej ciężkiej pracy, wynikającej wielkiej pasji. Będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz odwiedzić mój sklep i zdecydujesz się na zakup oferowanych produktów. Dzięki temu zarówno blog, jak i ja możemy się rozwijać! 

Jeżeli treści, które publikuję i moje pomysły są dla Ciebie inspiracją do stworzenia czegoś innego i opublikowania w Twoim miejscu w sieci, nie zapomnij podać linka do mojej strony jako źródła Twojej inspiracji. Twórco internetowy – pamiętaj, że kopiowanie treści bez podania źródła jest niezgodne z prawem. 

Udostępnij post